sobota, 20 kwietnia

Pierwsze benchmarki Geekbench 6 nowego komputera Mac Pro pojawiły się dzisiaj wraz ze startem jego oficjalnej sprzedaży dając bliższe spojrzenie na wydajność procesora CPU czipu M2 Ultra.

Wynik dla jednego rdzenia wyniósł 2794, a dla wielu rdzeni 21 453. Najlepszy komputer Mac Pro z procesorem Intel i 28-rdzeniowym procesorem Xeon W osiągał w identycznym teście odpowiednio wynik 1378 i 10 390. Oznacza to, że nowy Mac Pro jest ponad dwa razy szybszy niż najszybszy model z procesorem Intel, a biorąc pod uwagę, że wszystkie konfiguracje zawierają czip M2 Ultra, taką wydajność można uzyskać za znacznie niższą cenę niż wspomniany wcześniej komputer z Intelem, którego cena wynosiła niemal 70 tysięcy złotych.

Mac-Pro-2023-Geekbench

Wyniki te są praktycznie identyczne z tymi jakie może osiągnąć Mac Studio z chipem M2 Ultra. Nowy Mac Pro jest bowiem przeznaczony dla użytkowników, którzy potrzebują rozszerzeń PCI Express, ale każdy inny powinien rozważyć Mac Studio jako profesjonalny komputer stacjonarny, ponieważ można go skonfigurować z układem M2 Ultra w cenie od 23 tysięcy złotych.

Nowy Mac Pro ma taki sam ogólny wygląd jak model z 2019 roku, ale nie obsługuje już kart graficznych i nie ma pamięci RAM, którą użytkownik może samodzielnie rozbudowywać ze względu na ujednoliconą pamięć firmy Apple. Komputer został wypuszczony dziś po zamówieniach przedpremierowych z zeszłego tygodnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx