piątek, 12 kwietnia

Apple ogłosił dzisiaj nowe modele komputerów Mac Studio z czipami M2 Max i M2 Ultra.

Czipy M2 Max i M2 Ultra przynoszą istotny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią generacją Maca Studio, a użytkownicy przesiadający się ze starszych Maców odczują prawdziwy skok w szybkości pracy. Mac Studio z czipem M2 Max jest nawet o 50 procent szybszy od Maca Studio poprzedniej generacji i 4 razy szybszy od najmocniejszego 27‑calowego iMaca z procesorem Intel. Ma 12‑rdzeniowe CPU, maksymalnie 38‑rdzeniowe GPU i do 96 GB zunifikowanej pamięci RAM o przepustowości 400 GB/s.

Nowy czip M2 Ultra zawiera 24-rdzeniowy procesor CPU, 76-rdzeniowy procesor graficzny, 32-rdzeniowy silnik neuronowy i obsługuje do 192 GB ujednoliconej pamięci RAM. Apple twierdzi, że nowy Mac Studio z układem M2 Ultra jest do 3 razy szybszy niż poprzedni Mac Studio z układem M1 Ultra.

Nowy Mac Studio ma taki sam ogólny wygląd jak poprzedni model, ale jest wyposażony w port HDMI o wyższej przepustowości, który obsługuje wyświetlacz o rozdzielczości do 8K przy częstotliwości odświeżania 240 Hz. Z tyłu Mac Studio znajdują się cztery porty Thunderbolt 4, port 10 Gigabit Ethernet, port HDMI i dwa porty USB-A. Na froncie znajdują się dwa porty USB-C oraz slot na kartę SD. Nowy Mac Studio obsługuje teraz szybsze Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3.

Nowe Mac Studio będzie można zamawiać już od dziś, a do oficjalnej sprzedaży trafi we wtorek, 13 czerwca. Ceny modelu z chipem M2 Max nadal zaczynają się od 11 499 zł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx