środa, 21 lutego

Koreańscy dostawcy Apple rozpoczęli opracowywanie kamer pod wyświetlaczem (UDC) do smartfonów, torując drogę pierwszemu iPhone’owi z pełnym wyświetlaczem.

Jak podaje The Elec, LG Innotek przystąpił do wstępnego opracowywania UDC, który znajduje się pod wyświetlaczem i nie powoduje widocznej dziury w panelu, gdy aparat nie jest używany.

UDC różni się od typowego modułu kamery przedniej tym, że dostarcza mniej światła do czujnika obrazu. Dzieje się tak dlatego, że w momencie przejścia przez obszar wyświetlania przed obiektywem aparatu następuje utrata światła, co może skutkować pogorszeniem jakości i jasności obrazu.

Aby to zrekompensować, firma LG Innotek opracowuje specjalny system wielu soczewek ze „swobodną optyką”, który może redukować aberracje optyczne i zwiększać współczynnik natężenia światła wokół modułu optycznego, poprawiając jakość obrazu peryferyjnego. Firma LG Innotek publikuje patenty na tę technologię od grudnia ubiegłego roku, a teraz, gdy prace nad nią się rozpoczęły, oczekuje się kolejnych.

Z raportu wynika, że LG Display, spółka należąca do Grupy LG należącej do LG Innotek, również rozpoczęła prace nad urządzeniami UDC. LG Display zamierza zwiększyć przepuszczalność światła w UDC do 20% do 2023 roku i 40% po 2024 roku, zbliżając ją do standardu, jakiego oczekuje Apple. Według doniesień Apple otrzymało już próbkę UDC od anonimowego dostawcy, ale ocenił ją jako niezadowalającą pod względem wydajności.

Zanim Apple zastosuje udoskonaloną technologię kamery pod ekranem, oczekuje się, że w iPhonie 17 Pro w 2025 roku zastosuje technologię Face ID pod panelem. Oczekuje się, że będzie to ostatni model premium Apple z okrągłym wycięciem na przedni aparat. Według szanowanego analityka Rossa Younga z firmy badawczej Display Supply Chain Consultants Apple zastosuje następnie UDC w modelach Pro iPhone’a w 2027 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx