sobota, 20 kwietnia

Apple może rozszerzyć funkcję połączeń SOS przez satelitę i Znajdź przez satelitę na Wielką Brytanię już w przyszłym tygodniu. Personel służb ratunkowych w tym kraju został poinformowany, że połączenia z funkcji alarmowych SOS przez satelitę będą kierowane do lokalnych służb ratunkowych od wtorku, 13 grudnia.

Połączenia alarmowe SOS przez satelitę zostały uruchomione w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w zeszłym miesiącu, a Apple zapowiedział wówczas, że w grudniu rozszerzy ją na Francję, Niemcy, Irlandię i Wielką Brytanię. Apple nie podał konkretnej daty, ale data 13 grudnia, która padła dla Wielkiej Brytanii, ma sens. Nie jest jasne, czy rozszerzenie obejmie również Francję, Niemcy i Irlandię, ale wydaje się to prawdopodobne i może to być również dzień, w którym zobaczymy premierę iOS 16.2.

Funkcja połączeń alarmowych SOS przez satelitę Apple jest dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone’a 14 z systemem iOS 16.1 w obsługiwanych krajach i jest bezpłatna przez dwa lata. Została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom iPhone’a wykonywanie połączeń alarmowych za pomocą łączności satelitarnej na zewnątrz, gdy połączenie komórkowe lub Wi-Fi nie jest dostępne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx