niedziela, 26 maja

Wraz z wprowadzeniem iOS 16.2 Apple rozszerzy ograniczenie AirDrop, które zostało wprowadzone w Chinach wraz z wprowadzeniem iOS 16.1.1. Już wkrótce AirDrop będzie ograniczony głównie do kontaktów, a opcja włączenia AirDrop dla „Wszystkich” będzie ograniczona do 10 minut.

W tej chwili AirDrop ma trzy opcje: „Odbieranie wyłączone”, „Tylko kontakty” i „Wszyscy”. Obecna opcja „Wszyscy” umożliwia użytkownikom odbieranie plików i zdjęć od wszystkich innych użytkowników iPhone’a, którzy są w pobliżu za pomocą AirDrop, ale w iOS 16.2 zmieni się to na „Wszyscy przez 10 minut”.

Po zmianie, opcja „Wszyscy” nadal może być włączona, aby umożliwić użytkownikom otrzymywanie treści od każdego, ale wyłączy się ona po 10 minutach, powracając do opcji „Tylko kontakty”. Ulepszenie będzie wymagało od użytkowników wyraźnej aktywacji AirDrop, aby otrzymywać pliki i zdjęcia od nieznajomych.

Apple rzekomo wprowadził tę zmianę w Chinach w aktualizacji iOS 16.1.1 po tym, jak protestujący w tym kraju użyli AirDrop do rozpowszechniania materiałów antyrządowych. Apple powiedział, że ta funkcja została faktycznie wprowadzona w celu ograniczenia spamu rozprzestrzeniającego się w zatłoczonych miejscach, takich jak centra handlowe i lotniska.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx