niedziela, 19 maja

Apple oficjalnie ogłosił w komunikacie prasowym, że usługa Alarmowych połączeń SOS przez satelitę w iPhonie 14 zostanie oficjalnie uruchomiona dzisiaj.

Apple ogłosił tę funkcję podczas wrześniowej konferencji poświęconej iPhone’owi 14, mówiąc, że oficjalnie zostanie udostępniona klientom w listopadzie. Aby korzystać z tej funkcji, użytkownicy muszą mieć system iOS 16.1 lub nowszy. Początkowo usługa połączeń SOS przez satelitę będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale grudniu zostanie rozszerzona na kolejne kraje. Przez pierwsze dwa lata połączenia SOS przez satelitę będą bezpłatne dla klientów, więc wszystko wskazuje na to, że Apple zamierza w przyszłości pobierać opłaty za tę usługę.

Apple-Emergency-SOS

Dzięki funkcji połączeń SOS przez satelitę, w „idealnych warunkach z bezpośrednim widokiem nieba i horyzontu”, modele iPhone’a 14‌ i iPhone’a 14 Pro mogą wysłać wiadomość do służb ratunkowych za pomocą połączenia satelitarnego. Apple twierdzi, że wysłanie wiadomości może zająć do 15 sekund w dobrych warunkach i dłużej w słabszych warunkach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx