poniedziałek, 27 maja

Aplikacja Google Chrome dla komputerów Mac została dziś zaktualizowana o nowe tryby oszczędzania pamięci i oszczędzania energii, które mają zapewnić użytkownikom większą kontrolę nad zużyciem pamięci i czasem pracy na baterii.

Tryb oszczędzania pamięci zwalnia pamięć z kart, które nie są aktywnie używane, umożliwiając płynniejsze korzystanie z kart, które są w użyciu. Google twierdzi, że ten tryb jest szczególnie przydatny podczas wykonywania innych zadań intensywnie korzystających z systemu, takich jak edycja filmów lub granie w gry. Karty, które są nieaktywne, są ładowane ponownie w razie potrzeby.

W trybie oszczędzania energii Chrome automatycznie ogranicza zadania związane z rozładowywaniem baterii, gdy bateria osiągnie 20 procent. Ograniczona zostanie aktywność w tle, podobnie jak efekty wizualne stron internetowych z animacjami i filmami.

Oszczędzanie energii i Oszczędzanie pamięci można włączać i wyłączać za pomocą menu z trzema kropkami w Chrome, a ważne strony internetowe można oznaczyć jako wyłączone z Oszczędzania pamięci.

Nowe tryby są wprowadzane wraz z najnowszą wersją aplikacji Chrome na Maca (wersja 108) i będą dostępne dla wszystkich użytkowników na całym świecie w nadchodzących tygodniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx