piątek, 12 lipca

Według przecieków, nadchodzące modele iPhone’a 12 firmy Apple mogą być dostarczane z nowym kablem Lightning na USB-C w oplocie z materiału, a dziś na Twitterze konto L0vetodream udostępniło więcej zdjęć rzekomego nowego wyglądu kabla.

Zdjęcia przedstawiają kabel USB-C do Lightning, który ma pleciony wygląd, a nie standardową, silikonową konstrukcję jak w obecnych kablach. Firma Apple nigdy nie wypuściła kabla z plecionką do swoich iPhone’ów czy iPadów, ale oferuje pleciony kabel Thunderbolt Pro, który jest dostarczany z komputerem Mac Pro, oraz pleciony kabel zasilający do HomePod.

L0vetodream twierdzi, że pokazany czarny pleciony kabel Lightning pochodzi z iMaca Pro, co sugeruje, że jest to zaktualizowana wersja czarnego kabla Lightning na USB-A, który jest dostarczany z istniejącymi modelami iMac Pro. Obecnie tylko Mac Pro jest dostarczany z czarnym kablem Lightning na USB-C, więc możliwe jest, że L0vetodream po prostu błędnie wpisał swój tweet i tak właśnie jest na zdjęciu.

Konstrukcje kabli w oplocie mogą być trwalsze niż standardowe kable powlekane gumą, ale zazwyczaj dodatkowe wzmocnienie jest zawarte w samych końcówkach, w których znajdują się głowice kabli, czego nie widać tutaj na białym kablu. Kable wyglądają podobnie do istniejących kabli Lightning na USB-C zaprojektowanych przez Apple z wyjątkiem plecionki.

Apple w 2019 roku dołączył kabel USB-C do Lightning do wyższych modeli iPhone’a Pro, aby współpracować z zasilaczem USB-C, podczas gdy tańszy iPhone 11 był wyposażony w standardowy kabel USB-A na Lightning. Doprowadziło to do spekulacji, że kable w oplocie mogą być stosowane wyłącznie w topowych modelach iPhone’a 12.

Nowy, pleciony kabel Apple z USB-C na Lightning może być jedynym akcesorium dostarczanym z tegorocznymi iPhone’ami. Wiele plotek sugeruje, że modele iPhone 12 nie będą dostarczane z zasilaczem ani słuchawkami EarPods w pudełku, co pozwoli firmie Apple zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć ilość opakowań.

Zamiast tego Apple może sprzedawać osobno nowy zasilacz o mocy 20 W. Umożliwiłoby to klientom zakup oddzielnego zasilacza od Apple lub pd innego producenta i mogłoby dostosować Apple do propozycji UE dotyczących wspólnego standardu ładowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx