sobota, 3 grudnia

Apple udostępnił dziś drugą publiczną wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS i iPadOS 14 dla swojej grupy publicznych beta testerów, dwa tygodnie po udostępnieniu pierwszych publicznych wersji beta iOS 14 i iPadOS 14. Druga publiczna wersja beta odpowiada trzeciej wersji beta dla deweloperów, która została wydana wczoraj.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS/‌iPadOS‌ 14 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS. Aktualizacje nie powinny być instalowane na podstawowych urządzeniach, ponieważ jest to oprogramowanie w wersji beta i może zawierać sporo błędów.

iOS 14 wprowadza zmiany na ekranie głównym, w tym obsługę widżetów. Widżety można teraz umieszczać tuż obok aplikacji, a wprowadzając widżety Apple stworzył również swoje widżety z domyślnych aplikacji i umożliwia ich dostosowywanie w trzech rozmiarach.

Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na dowolnej stronie aplikacji. Wraz z widżetami Apple wprowadził bibliotekę aplikacji, która jest interfejsem wyświetlającym wszystkie aplikacje na telefonie iPhone zarówno w inteligentnych folderach, które są tworzone automatycznie jak i na liście alfabetycznej.

Dzięki bibliotece aplikacji, która zapewnia dostęp do wszystkich aplikacji, istnieje teraz możliwość ukrycia całych stron aplikacji na iPhonie, dzięki czemu można uniknąć bałaganu na ekranie głównym.

Firma Apple pracowała nad tym, aby interfejs iPhone’a był bardziej kompaktowy, a przychodzące połączenia telefoniczne i żądania Siri nie zajmują już całego ekranu i są zamiast tego prezentowane w stylu banera.

Dostępny jest również tryb Obraz w obrazie do oglądania filmów lub używania FaceTime podczas robienia czegoś innego w tym samym czasie na iPhonie. Aplikacja Wiadomości ma nowe funkcje koncentrujące się na rozmowach grupowych, takich jak przypięte rozmowy, wzmianki i odpowiedzi w tekście.

W trzeciej wersji beta pojawiły się pewne godne uwagi nowe funkcje:

  • Nowa ikona muzyki – firma Apple wprowadziła zaktualizowaną ikonę muzyki, która jest czerwono-biała zamiast białej i wielokolorowej.
  • Biblioteka Muzyki – sekcja Biblioteka w aplikacji Muzyka została zmieniona w iOS 14 beta 3, usuwając część czerwonego tekstu i dodając ikony obok różnych sekcji list odtwarzania, wykonawców, albumów i utworów. Przyciski zostały również zmodyfikowane, aby były szare zamiast czerwonych, a widżet Apple Music jest czerwony zamiast białego.
  • Widżet zegara – ‌iOS 14‌ beta 3 dodaje widget zegara do iPhone’a i iPada, który może pokazywać pojedyncze miasto lub czasy z czterech miejsc na całym świecie.
  • Widget Czas przed ekranem – widżet Czas przed ekranem został zaktualizowany w wersji beta 3 i wyświetla teraz szczegóły użytkowania najpopularniejszych aplikacji, z których korzystaliście w ciągu dnia.
  • Snapchat Stories – utwory ‌Apple Music‌ można teraz udostępniać w Snapchat Stories za pośrednictwem funkcji udostępniania w ‌iOS 14‌ beta 3
  • Maski Memoji – w trzeciej wersji beta pojawił się nowy typ maski Memoji, który ma nieco inny wygląd
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx