piątek, 8 grudnia

Nadchodzące modele iPhone’a 12 mogą być dostarczane z nowym kablem Lightning na USB-C, który będzie owinięty plecionką wynika ze zdjęć ChargerLAB, które pojawiły się dzisiaj na Weibo.

Zdjęcia przedstawiają kabel USB-C do Lightning, który ma pleciony wygląd, a nie standardowy, silikonowy jak w obecne kable ładujące. Apple nigdy nie wypuścił kabla z plecionką dla swoich iPhone’ów lub iPadów, ale oferuje pleciony kabel Thunderbolt Pro, czarny pleciony kabel Lightning, który jest dostarczany z komputerem Mac Pro, oraz pleciony kabel zasilający do głośnika HomePod.

Kable w oplocie mogą być potencjalnie trwalsze niż standardowe kable pokryte gumą, ale zazwyczaj dodatkowe wzmocnienie znajduje się w punktach końcowych, w których umiejscowione są głowice kablowe, czego tu nie widać. Kable wyglądają podobnie do istniejących kabli Lightning i USB-C zaprojektowanych przez Apple, z wyjątkiem nowego szaro-białego koloru.

ChargerLAB, który udostępnił zdjęcia, w przeszłości udzielił dokładnych informacji o planach związanych z kablami Apple a tym razem mówi, że przedstawiony kabel może być standardem w ofercie ‌iPhone 12‌. Apple od 2019 roku dodaje kabel USB-C do Lightning oraz zasilacz USB-C do topowych modeli iPhone 11 Pro, a tańszy iPhone 11 jest wyposażony w standardowy kabel USB-A do Lightning.

Testy ChargerLAB potwierdzają, że wygląda na to, że kabel ma oryginalną, certyfikowaną przez Apple konstrukcję „Made for ‌iPhone”, a kabel mierzy 1,05 metra, czyli blisko długości obecnych 1-metrowych kabli Apple. Jeśli chodzi o grubość, kabel mierzy 3,04 mm, więc jest nieco grubszy niż istniejący kabel Apple USB-C do Lightning.

Kable USB-C do Lightning firmy Apple umożliwiają szybkie ładowanie zgodnych iPhone’ów, zapewniając 50-procentowe naładowanie w ciągu 30 minut. Prezentowany kabel również był w stanie szybko naładować iPhone’a i iPada.

Oprócz plecionej konstrukcji, nowe kable wydają się mieć 8 srebrnych styków pokrytych rutenem, który jest bardziej odporny na korozję. W połączeniu z plecioną konstrukcją, kable te prawdopodobnie będą w stanie lepiej wytrzymać uszkodzenia po długim użytkowaniu. Trwalsza konstrukcja będzie mile widzianą zmianą dla użytkowników iPhone’a, ponieważ przez lata pojawiało się wiele skarg na słabą konstrukcję kabli Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx