piątek, 29 września

Apple wyjaśnił dlaczego użytkownicy iPhone’a, którzy niedawno zaktualizowali system iOS 16, mogą nie widzieć nowego albumu Duplikaty w swojej aplikacji Zdjęcia i co mogą z tym zrobić.

Nowością w iOS 16 jest fakt, że aplikacja Zdjęcia automatycznie wykryje zduplikowane zdjęcia i filmy w bibliotekach użytkowników i zestawi je razem w albumie Duplikaty do kontroli, dając użytkownikom możliwość łączenia duplikatów zestawów i usuwania zbędnych multimediów.

Jednak wielu użytkowników informuje, że album Duplikaty nie pojawił się na ich urządzeniu po aktualizacji oprogramowania iPhone’a, co skłoniło ich do zastanawiania się, czy robią coś źle.

W nowym dokumencie wsparcia Apple wyjaśnia, że aby pojawił się album Duplikaty, iPhone musi najpierw zindeksować bibliotekę zdjęć i znaleźć duplikaty, ale ten proces wykrywania wymaga zablokowania iPhone’a i podłączenia go do zasilania.

„W zależności od zadań uruchomionych w tle i rozmiaru biblioteki zdjęć proces może przebiegać szybko lub trwać nawet kilka dni” — dodaje Apple.

Pamiętajcie, że jeśli nie macie żadnych duplikatów w swojej bibliotece, album Duplikaty również nie pojawi się w sekcji „Inne rzeczy” w aplikacji Zdjęcia do czasu, gdy takie się pojawią.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx