poniedziałek, 15 kwietnia

Wielu użytkowników iPhone’a robi i zapisuje na nim wiele zdjęć. Nie rzadko zdarza się, że zdjęcia są poduplikowane i niepotrzebnie zapychają już i tak napchaną bibliotekę zdjęć. Na szczęście dzięki iOS 16 Apple znacznie ułatwi usuwanie wszelkich duplikatów zajmujących bezużytecznie miejsce na urządzeniu.

Apple nazywa nową funkcję „Wykrywaniem duplikatów” i działa zgodnie z oczekiwaniami. Korzystając z uczenia maszynowego na urządzeniu w ‌iOS 16‌ i macOS Ventura, Wasze urządzenie będzie teraz łatwo wykrywać i agregować wszystkie zduplikowane zdjęcia w bibliotece w sekcji „Inne rzeczy” w Zdjęciach.

Stamtąd można je łatwo usunąć, zwalniając miejsce na urządzeniu i oczyszczając bibliotekę zdjęć. Ponieważ funkcja ta wymaga, aby urządzenie przeskanowało i uporządkowało całą bibliotekę, może minąć trochę czasu, zanim urządzenie zacznie oferować duplikaty do usunięcia.

‌iOS 16‌ jest obecnie dostępny tylko dla deweloperów a publiczna wersja beta zaplanowana jest na lipiec. iOS 16, iPadOS 16, macOS Ventura i watchOS 9 zostaną udostępnione publicznie jesienią tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx