czwartek, 18 kwietnia

Według strony Utah KSL, funkcja wykrywania wypadków wbudowana w iPhone’a 14, iPhone’a 14 Pro i nowe modele Apple Watch powoduje, że narciarze przypadkowo dzwonią do służb ratunkowych.

Zaprojektowana do wzywania pomocy po wykryciu wypadku samochodowego funkcja wykrywania wypadków może być aktywowana w ośrodkach narciarskich, a dyspozytorzy hrabstwa Summit w Utah odnotowali wzrost liczby wezwań pod numer 911.

„Otrzymamy telefon z informacją, że właściciel tego zegarka Apple Watch lub iPhone’a albo miał poważny wypadek, albo brał udział w wypadku samochodowym” – powiedziała Suzie Butterfield, przełożona Summit County Dispatch Center.

W przypadku wielu aktywacji ludzie początkowo nie odpowiadają, ponieważ nie są świadomi, że połączenie zostało nawiązane. „Zwykle mówią:„ Och, przepraszam, jeździłem na nartach. Wszystko jest w porządku”- powiedział Butterfield.

Dziennie przychodzi od trzech do pięciu połączeń alarmowych z urządzeń Apple i jak dotąd żadne nie zostało aktywowane celowo. Butterfield powiedziała, że nie ma nic przeciwko przypadkowym połączeniom, ponieważ ta funkcja może być przydatna w rzeczywistej sytuacji awaryjnej.

Użytkownicy Reddita potwierdzili, że jazda na nartach może uruchomić funkcję wykrywania wypadku, a jeden użytkownik wyjaśnił, że nawet schodząc ze wzgórza w umiarkowanym tempie jego Apple Watch zaczął dzwonić pod numer 911.

Oprócz wykrywania wypadków w modelach iPhone 14‌, Apple Watch Series 8, nowym Apple Watch SE i Apple Watch Ultra, na wielu urządzeniach Apple dostępna jest również funkcja wykrywania upadków, która potencjalnie również może skutkować połączeniami alarmowymi.

Butterfield powiedziała, że nie zaleca wyłączania funkcji bezpieczeństwa iPhone’a i Apple Watch. „Nie mamy nic przeciwko odebraniu tego telefonu, ponieważ gdyby coś naprawdę się wydarzyło, chcemy mieć możliwość dotarcia do Was” – powiedziała.

Funkcja wykrywania wypadku w nowych modelach iPhone’a i Apple Watch była również uruchamiana przez kolejki górskie, a wczoraj Apple wydał aktualizację iOS 16.1.2, która zawiera „optymalizację wykrywania wypadków”. Apple nie dostarczył informacji na temat tego, co to oznacza, ale prawdopodobnie ma to na celu ograniczenie przypadkowego jej uruchamiania, gdy nie doszło do rzeczywistego wypadku samochodowego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx