sobota, 15 czerwca

Dyrektor generalny Twittera, Elon Musk, spotkał się dziś z dyrektorem generalnym Apple Timem Cookiem w kampusie Apple Park w Cupertino w Kalifornii.

Musk podziękował Cookowi za oprowadzenie go po siedzibie Apple, nie wspominając o tym, o czym obaj mogli rozmawiać. Spotkanie ma miejsce tuż po tym, jak Musk w poniedziałek stwierdził, że Apple „zasadniczo przestał” oferować reklamy na Twitterze, a nawet zagroził „wstrzymaniem oferowania Twittera w swoim App Store”.

Musk powiedział, że Apple „wymaga moderacji”, chociaż nie wszedł w szczegóły tego, co Apple miał na myśli mówiąc o moderacji. Nie jest tajemnicą, że Twitter przechodzi wielkie zmiany od czasu przejęcia przez Muska w październiku, a wielu pracowników, którzy zajmowali się moderacją i tworzeniem zasad, zostało zwolnionych lub opuściło firmę.

Apple rozprawił się z innymi aplikacjami sieci społecznościowych w zakresie luźnych zasad moderacji, takich jak Parler, więc istnieje realne niebezpieczeństwo, że Twitter i Apple mogą skończyć na poważnym sporze, jeśli Twitter nie będzie odpowiednio obsługiwał nieodpowiednich treści. Twitter przywrócił już ponad 62 000 zawieszonych kont, w tym konto byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, i nie jest jeszcze jasne, czy będzie to problematyczne.

Apple i Twitter mogą również napotkać problemy z subskrypcją Twitter Blue. Chodzą słuchy, że Twitter opóźnia uruchomienie usługi Twitter Blue, ponieważ szuka sposobu na uniknięcie 30-procentowej prowizji dla Apple na urządzeniach z systemem iOS.

Musk dodał finalnie do swojego tweeta, że on i Cook rozwiązali nieporozumienie dotyczące potencjalnego usunięcia Twittera z App Store, czego Apple, jak powiedział Cook, nie bierze pod uwagę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx