piątek, 14 czerwca

Oczekuje się, że wszystkie tegoroczne modele iPhone’a 15 po raz pierwszy zostaną wyposażone w porty USB-C.

Chociaż USB-C ma kilka zalet w porównaniu ze złączem Lightning, to dzisiejsza plotka sugeruje, że jest mało prawdopodobne, aby standardowe modele Apple iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus odczuły jakikolwiek wzrost prędkości przesyłania danych po jego wprowadzeniu.

Jak informuje Twitterowe konto Majin Bu, które wcześniej podzieliło się szczegółami na temat nowych kabli Apple, kable USB-C dostarczane w pudełkach iPhone’a 15 są ograniczone do prędkości przesyłania danych USB 2.0 z szybkością 480 MB/s, czyli tyle samo, co w przypadku Lightning.

Dzisiejsze plotki nie mówią nic na temat prędkości w modelu iPhone 15 Pro. Wcześniejsze doniesienia mówiły, że oba modele iPhone’a 15 Pro obsługiwać mają wyższe prędkości transferu USB-C. Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, modele iPhone 15 Pro będą obsługiwać „co najmniej” USB 3.2 lub Thunderbolt 3. Dla porównania iPad Pro jest wyposażony w port Thunderbolt zapewniający prędkość transferu do 40 Gb/s, podczas gdy w podstawowych iPadach port USB-C jest ograniczony do zaledwie 480 Mb/s.

Dzięki wyższej prędkości przesyłania danych modele iPhone’a 15 Pro będą mogły przesyłać filmy i inne typy plików znacznie szybciej niż iPhone 15 i iPhone 15 Plus.

Według raportów, każdy iPhone 15 będzie wyposażony w pleciony kabel ładowania USB-C, który jest grubszy, trwalszy i o 50% dłuższy niż kabel Lightning dostarczany z obecnymi modelami iPhone’a. Krążą również pogłoski, że kable są dopasowane kolorystycznie do możliwych nowych kolorów iPhone’a i będą dostępne co najmniej w kolorze czarnym, białym, żółtym, niebieskim i pomarańczowym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx