wtorek, 25 czerwca

Apple udostępnił deweloperom i publicznym testerom siódmą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 17 i iPadOS 17, a oprogramowanie pojawia się tydzień po wydaniu szóstej wersji beta.

Zarejestrowani deweloperzy mogą zdecydować się na wersje beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wybierając opcje „Uaktualnienia beta” i przełączając się na wersję „iOS 17 Developer Beta”. Pamiętajcie, że do pobrania i zainstalowania wersji beta wymagany jest identyfikator Apple ID powiązany z kontem dewelopera.

‌iOS 17‌ to duża aktualizacja, która wprowadza spersonalizowany wygląd każdej osoby dzwoniącej, przy czym osoba wykonująca połączenie może dostosować swój wygląd. Poczta głosowa na żywo pozwala zobaczyć w czasie rzeczywistym transkrypcję wiadomości, którą ktoś zostawia, więc w razie ważnej potrzeby można odebrać połączenie podczas nagrania. Wiadomości głosowe wysyłane przez inne osoby w iMessage są teraz transkrybowane na tekst. Możesz także nagrać wiadomość wideo lub audio, gdy ktoś nie odbierze Twojego połączenia FaceTime, a FaceTime działać będzie również na Apple TV dzięki funkcji ciągłości.

W Wiadomościach aplikacje zostały przeniesione do nowego, ukrytego interfejsu, co zapewnia przejrzystszy wygląd. Dostępna jest także nowa funkcja „U celu”, która pozwala znajomym i rodzinie mieć podgląd na żywo gdy jesteście w podróży. „U celu” automatycznie powiadomi Waszych znajomych lub członków rodziny, gdy dotrzecie do miejsca docelowego, na przykład do domu. Lokalizacje można teraz udostępniać także bezpośrednio z aplikacji Wiadomości.

Na czacie grupowym dostępna jest strzałka nadrabiania zaległości, dzięki której można zobaczyć pierwszą wiadomość, której nie zobaczyliśmy w rozmowie, a dzięki filtrom wyszukiwania można łatwiej znaleźć to, czego szukacie. Naklejki zostały odnowione i wszystkie emoji są teraz naklejkami, dostępnymi obok pakietów naklejek i Memoji. Korzystając z funkcji usuwania z tła w systemie iOS 17, możesz zamienić obiekt z dowolnego obrazu w naklejkę.

Dzięki funkcji „Stan gotowości” iPhone umieszczony poziomo zmienia się w małe centrum domowe, w którym wyświetlane są takie informacje, jak kalendarz, godzina, elementy sterujące domem i inne. Można na nim będzie również wyświetlić „wydarzenia na żywo”.

Widżety na ekranie głównym są interaktywne, dzięki czemu można na przykład zaznaczyć element na liście rzeczy do zrobienia lub wyłączyć światło bez konieczności otwierania aplikacji. Ulepszono funkcję AirDrop a nowa funkcja NameDrop ułatwi szybkie udostępnienie kontaktu. SharePlay współpracuje teraz także z CarPlay, dzięki czemu pasażerowie mogą odtwarzać ich muzykę także w samochodzie.

Inne nowe funkcje obejmują aplikację Dziennik, która pojawi się jeszcze w tym roku, AirPlay w wybranych pokojach hotelowych, mapy offline, Siri, która nie wymaga aktywacji „Hej Siri”, oraz ulepszenia wyszukiwania Spotlight.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx