poniedziałek, 22 kwietnia

Google testuje w swojej przeglądarce Chrome na iOS opcję umożliwiającą użytkownikom przesunięcie paska adresu na dół ekranu, dwa lata po wprowadzeniu tej samej zmiany w przeglądarce Safari na iOS.

Opcja ta znajduje się obecnie w fazie testów beta w wersji aplikacji Testflight. Obecnie zmiana jest opcjonalna i umożliwia użytkownikom ustawienie paska adresu URL na górze lub na dole poprzez naciśnięcie i przytrzymanie paska w celu wyświetlenia przełącznika lub zmianę lokalizacji poprzez Ustawienia -> Pasek adresu.

Apple w fazie testów beta systemu iOS 15 wprowadził przeprojektowaną przeglądarkę Safari, która przeniosła pasek adresu URL i interfejs kart na dół iPhone’a, co początkowo było tematem wielu narzekań i dyskusji wśród użytkowników iPhone’a.

Umiejscowienie paska na dole interfejsu ułatwiło przeglądanie jedną ręką, jednak nie wszystkim to się podobało. Po wysłuchaniu opinii użytkowników, Apple dodał przełącznik umożliwiający wyświetlanie paska adresu u góry zamiast u dołu, dla użytkowników, którzy nie byli w stanie oswoić się z jego nowym położeniem.

Nie jest jasne, czy Chrome wprowadzi tę zmianę u wszystkich użytkowników – Google wypróbował podobną zmianę w przeglądarce Chrome na Androida w 2017 r., a następnie usunął tę funkcję. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że ekrany iPhone’a w przeszłości stawały się coraz większe, wiele osób prawdopodobnie z radością przyjmie tę zmianę, jeśli się utrzyma.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx