wtorek, 23 kwietnia

Jak ogłosiło dziś Wireless Power Consortium (WPC), druga generacja technologii ładowania Qi będzie obejmować funkcję ładowania magnetycznego MagSafe firmy Apple. Qi2 to nowy, ujednolicony standard ładowania bezprzewodowego oparty na technologii ładowania MagSafe dostarczanej przez firmę Apple.

Qi2 zawiera profil mocy magnetycznej, co oznacza, że urządzenia, które w przyszłości będą wspierać standard Qi2, będą korzystać z tej samej technologii magnetycznej MagSafe, która jest dostępna w urządzeniach MagSafe stworzonych dla iPhone’a 12 i nowszych.

WPC twierdzi, że profil mocy magnetycznej w Qi2 zapewni, że telefony i inne produkty mobilne zasilane bateryjnie będą idealnie dopasowane do ładowarek, co poprawi efektywność energetyczną i przyspieszy ładowanie. Po uruchomieniu standardu Qi2 kompatybilne smartfony będą mogły korzystać z ładowania MagSafe od Apple. Uniwersalny standard działa również w obie strony, umożliwiając producentom akcesoriów tworzenie większej liczby produktów pasujących zarówno do iPhone’a, jak i produktów z systemem Android. Zaktualizowany standard „utoruje również drogę do znacznego przyszłego wzrostu prędkości ładowania bezprzewodowego”.

Standard Qi2 zadebiutuje jeszcze w tym roku i zastąpi obecny standard Qi. Oczekuje się, że smartfony i ładowarki Qi2 będą dostępne od sezonu świątecznego 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx