sobota, 20 lipca

Według ChargerLAB, wiarygodnego źródła informacji związanych z ładowaniem, nadchodzące modele iPhone 15 i iPhone 15 Pro będą obsługiwać nowy standard ładowania bezprzewodowego Qi2. Oczekuje się, że pierwsze ładowarki z certyfikatem Qi2 będą dostępne w okresie świątecznym tego roku.

Qi2 opiera się na standardzie MagSafe firmy Apple, co oznacza, że ładowarki Qi2 prawdopodobnie będą w stanie ładować modele iPhone’a 15 z prędkością do 15 W, podobnie jak ładowarka MagSafe firmy Apple. W przypadku obecnych iPhone’ów, ładowarki bezprzewodowe inne niż MagSafe są ograniczone do prędkości 7,5 W.

ChargerLAB zauważa, że ładowarki Qi2 nie muszą korzystać z drogiego modułu Apple MagSafe i nie muszą być certyfikowane w ramach programu Apple „Made for iPhone”, który wprowadzi na rynek tańsze ładowarki podobne do MagSafe. Witryna potwierdziła źródła łańcucha dostaw, że cena hurtowa modułu MagSafe firmy Apple wynosi około 16 USD, podczas gdy moduł Qi2 najwyraźniej kosztuje mniej niż jedną trzecią tej kwoty.

ChargerLAB twierdzi również, że modele iPhone’a 15 będą obsługiwać ładowanie 15 W za pomocą ładowarek innych firm niż tych od Apple. Witryny ujawniły w przeszłości kilka dokładnych szczegółów związanych z ładowaniem przyszłych iPhone’ów i zasilaczy Apple.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje linię iPhone’a 15 we wrześniu. Oczekuje się, że MagSafe pozostanie obsługiwany na urządzeniach równolegle z Qi2.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx