środa, 21 lutego

Dostawca Apple, firma BOE, w dalszym ciągu nie ma szczęścia w produkcji wyświetlaczy OLED do modeli iPhone 15. Według nowego raportu DigiTimes chiński producent w dalszym ciągu ma trudności z rozszerzeniem dostaw paneli ze względu na problemy z wydajnością.

Pomimo inwestycji w badania i rozwój paneli, BOE nieustannie boryka się z problemami związanymi ze stopą zwrotu, szczególnie w przypadku paneli OLED dla podstawowego modelu iPhone’a 15. Panele zostały warunkowo dopuszczone do masowej produkcji przez firmę Apple w marcu 2023 roku, ale we wrześniu dostawcy nie udało się uzyskać formalnej zgody i Apple ostatecznie zrezygnował z zamówienia.

BOE miał dostarczać wyświetlacze OLED zarówno do standardowego ‌iPhone’a 15‌, jak i większego ‌iPhone’a 15‌ Plus, ale to się nie powiodło, gdy producent doświadczył problemów z wyciekiem światła wokół części wyświetlacza OLED, na której zlokalizowana jest Dynamic Island.

Wstępne spekulacje sugerowały, że BOE może dostarczyć około 5 milionów paneli do iPhone’a 15 w 2023 roku. Jednak ze względu na opóźnienia i słabe stopy zwrotu oczekiwana wielkość dostaw została zmniejszona do 2–3 milionów paneli. Sytuację pogarsza dla BOE fakt, że na większym panelu jeszcze trudniej jest uniknąć wycieku światła. W rezultacie obecnie uważa się za bardzo mało prawdopodobne, że BOE uzyska zgodę na produkcję paneli do iPhone’a 15 Plus w 2023 roku. Stopę zwrotu z tego tytułu nadal szacuje się na zaledwie około 30%.

Obecnie panele do całej serii iPhone 15 dostarcza Samsung Display i od czerwca do sierpnia 2023 roku posiadał 91% udziału w rynku tego typu paneli. Jeśli BOE nie będzie w stanie zwiększyć swojej podaży, Samsung ponownie będzie na tym czerpał korzyści.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx