piątek, 1 marca

Jak donosi CNBC, Google planuje w czerwcu dołączyć do Samsunga i rynku smartfonów ze składanym wyświetlaczem wprowadzając swój nowy model Pixel Fold. Oczekuje się, że urządzenie będzie kosztować około 1700 dolarów czyli porównywalnie tyle co Galaxy Fold Samsunga.

Pixel Fold zostanie zaprezentowany na konferencji Google I/O w maju, a Google planuje sprzedawać go jako urządzenie z „najtrwalszym zawiasem” w składanym smartfonie. Po otwarciu Pixel Fold będzie miał 7,6-calowy wyświetlacz (taki sam jak Galaxy Z Fold 4) i otworzy się jak książka. Będzie wodoodporny, zmieści się w kieszeni po złożeniu i będzie miał baterię, która wytrzyma do 24 godzin.

Większość urządzeń Google Pixel jest stosunkowo niedroga, ale Pixel Fold będzie miał wysoką cenę ze względu na koszt wyświetlacza i zawiasu. Google już dostosowywał Androida do urządzeń składanych, a CNBC twierdzi, że Pixel Fold pozwoli mu lepiej pokazać, jak wygląda telefon ze składanym wyświetlaczem stworzony przez Google.

Wraz z pojawieniem się Pixel Fold w czerwcu, Google przegoni Apple w składanych smartfonach. Krążą pogłoski, że Apple eksperymentuje ze składanymi iPhone’ami, ale firma może najpierw wprowadzić tę technologię w iPadzie.

W chwili obecnej nie ma konkretnych informacji na temat tego, kiedy i czy w ogóle Apple może wypuścić swój pierwszy składany iPhone, ale analitycy sugerują, że nastąpi to najwcześniej w 2025 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx