wtorek, 18 czerwca

Niantic, firma stojąca za bijącą swego czasu niesamowitą popularność grą Pokémon Go, pracuje nad podobnym tytułem w rozszerzonej rzeczywistości z serii Capcom Monster Hunter.

Dla tych, którzy nie znają Monster Hunter, to gra fabularna, w której celem jest połączenie sił z innymi, aby pokonać gigantyczne potwory, zbierając komponenty do broni i zbroi.

Premiera gry „Monster Hunter Now” planowana jest na wrzesień 2023 roku, a gra powstaje we współpracy Niantic jak i Capcom. Podobnie jak Pokémon Go, Monster Hunter Now wyśle ​​graczy do prawdziwego świata, aby szukać stworzeń do walki w rozszerzonej rzeczywistości.

Klasyczne potwory Monster Hunter, takie jak Rathalos, Pukei-Pukei, Great Izuchi i inne, będą znajdować się w rzeczywistych obszarach świata, a gracze będą musieli wyruszyć na ulice, aby je znaleźć. Potwory można oglądać w rzeczywistych lokalizacjach za pomocą aparatu iPhone’a, a gracze będą mogli ze sobą współpracować by móc je pokonać. Przedmioty w grze pozwolą zwabić potwory w różne miejsca, dzięki czemu można je odkryć na spacerze i walczyć z nimi w domu.

Pozostałości z potworów będą mogły być zbierane w celu tworzenia ulepszonych broni, zbroi, mikstur i innych akcesoriów. Gra będzie wykorzystywać dobrze znaną broń i taktykę ataku, które były używane w poprzednich tytułach, z opcjami wykonywania zadań w celu postępu. Łowcy będą mieli towarzysza Palico.

Niantic twierdzi, że Monster Hunter Now zostanie zaprojektowany tak, aby „każdy mógł się nią cieszyć we własnym tempie”, więc gra powinna spodobać się zarówno fanom Monster Hunter, jak i tym, którzy są nowi w tej serii.

Choć gra jak wspomnieliśmy ma się pojawić dopiero we wrześniu to Capcom i Niantic przyjmują zapisy do zamkniętych beta testów, które mają rozpocząć się 25 kwietnia. Dostęp do zamkniętych testów beta będzie mieć około 10 000 uczestników, a zaproszeni testerzy zostaną poinformowani poprzez e-mail.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx