wtorek, 27 lutego

Na kilka tygodni przed przewidywaną prezentacją nowej linii smartfonów iPhone 13, pojawia się coraz więcej doniesień o tym czego możemy się spodziewać po urządzeniach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Kolejne przecieki etui przeznaczonego dla nowych modeli ze słowackiej strony Svetapple.sk podają dokładne wymiary urządzeń i dając dość konkretny pogląd na to, czego możemy się spodziewać w przyszłym miesiącu.

Uwagę zwracają przede wszystkim trzy główne zmiany. Po pierwsze, podczas gdy zeszłoroczny iPhone 12 był nieco cieńszy niż iPhone 11, wygląda na to, że Apple nieco odwróci trend wraz z modelem Pro w 2021 roku. iPhone 13 Pro będzie, zgodnie z przeciekami z obudowy, o około 0,2 mm grubszy niż jego poprzednik, co pozwoli na nieco większą baterię, biorąc pod uwagę rzekome pojawienie się wyświetlacza 120 Hz.

iPhone-13-etui-przeciek-4

Drugą często powtarzaną zmianą jest wycięcie ekranu czyli popularny „notch”. Bardzo krytykowana cecha flagowych telefonów Apple od czasu iPhone’a X, ale konieczna dzięki złożonej gamie technologii, która składa się na Face ID, najwyraźniej doświadczy niewielkiej, ale znaczącej redukcji w nowej serii iPhone’ów, spadając o prawie 25% we wszystkich modelach.

iPhone-13-etui-przeciek

Jednak gdy jeden element się kurczy, inny rośnie: moduł aparatu ma się powiększyć we wszystkich modelach iPhone’a 13, co najlepiej widać, gdy iPhone 12 jest umieszczony jest w obudowie iPhone’a 13.

Wyspa aparatu w iPhone’ie 13 powiększy się z 3,71 cm do 3,9 cm po przekątnej, podczas gdy w modelach Pro powiększy się z 3,98 cm do 4,5 cm. Apple nie zwiększyłby tego rozmiaru bez uzasadnionego powodu, a wszystko to prawdopodobnie ze względu na większe obiektywy.

porównanie wielkości obiektywów iPhone 13

Porównując rozmiar rzekomych obudów ramek do aparatów, witryna szacuje, że pierścienie urosną z 1,2 cm do 1,41 w iPhone’ach zwykłych i mini oraz do 1,58 cm z 1,42 cm w modelach Pro i Pro Max. Strona przypisuje to ogólnej poprawie aparatu i wprowadzeniu technologii automatycznej stabilizacji matrycy OIS w całej linii iPhone’a 13 – coś, co jest obecnie dostępne tylko w iPhonie 12 Pro Max.

Prezentacja nowych modeli iPhone 13 nastąpi prawdopodobnie na konferencji zaplanowanej na wrzesień.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx