niedziela, 3 marca

Chociaż obecnie automatyczna stabilizacja matrycy jest ograniczona do iPhone’a 12 Pro Max, to funkcja ta ma zostać rozszerzona na wszystkie modele iPhone’a 13 jeszcze w tym roku wynika z publikacji tajwańskiego DigiTimes powołującego się na źródła z łańcucha dostaw.

Producenci VCM dostarczają dostawy w pierwszej połowie roku głównie dla telefonów z Androidem, ale oczekuje się, że w drugiej połowie ta sytuacja się zmieni i to dostawy dla iPhone’ów je przewyższą, biorąc pod uwagę, że wszystkie nowe iPhone’y będą wyposażone w OIS z przesunięciem matrycy (optyczna stabilizacja obrazu), podały źródła, dodając, że producentom powiedziano, że mają zwiększyć produkcję o 30-40%, aby zaspokoić silny popyt na iPhone’y.

DigiTimes już raz opublikował tę plotkę w styczniu, ale dzisiejszy raport daje lepszą gwarancję, ponieważ modele iPhone’a 13 wchodzą do masowej produkcji.

Apple po raz pierwszy wprowadził stabilizację matrycy w szerokokątnym obiektywie iPhone’a 12 Pro Max. Technologia stabilizuje czujnik matrycy zamiast obiektywu, zapewniając jeszcze lepszą stabilizację obrazu i lepszą jakość zdjęć.

„Do tej pory automatyczną stabilizację matrycy miały tylko cyfrowe lustrzanki” wyjaśnia witryna Apple. „Nam po raz pierwszy udało się przenieść ją do iPhone’a. Możesz więc filmować swoje dzieci, uganiając się za nimi po parku, albo scenerię z okna samochodu, mknąc po wyboistej drodze, a Twoje ujęcia będą stabilniejsze niż kiedykolwiek.”

Oczekuje się, że modele iPhone’a 13 będą miały nieco bardziej wystającą wyspę tylnego aparatu, prawdopodobnie aby pomieścić większe czujniki i inne ulepszenia aparatu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx