piątek, 1 marca

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, może otrzymać blisko 50 milionów dolarów kompensaty, jeśli Apple spełni wszystkie swoje cele finansowe, postanowili akcjonariusze na dorocznym spotkaniu informuje Bloomberg.

Cook ma otrzymać pensję podstawową w wysokości 3 milionów dolarów, premię pieniężną w wysokości 6 milionów dolarów oraz nagrody w postaci akcji o wartości około 40 milionów dolarów. Pensja Cooka spadła o około 40 procent, ponieważ w 2022 roku otrzymał 99 milionów dolarów. Jego wynagrodzenie będzie ściśle powiązane z ogólnymi wynikami firmy, a zmiana została wprowadzona po tym, jak akcjonariusze zaniepokoili się jego pakietem płac.

Akcjonariusze zatwierdzili propozycję, zgodnie z którą wynagrodzenie kadry kierowniczej zostanie ustalone w drodze corocznego głosowania, a pozostali dyrektorzy Apple zarobią po około 27 milionów dolarów w 2023 roku. Obejmuje to dyrektora operacyjnego Jeffa Williamsa, radcę prawnego Katherine Adams, szefa handlu detalicznego Deirdre O’Brien, szefa usług Eddy Cue, szefa oprogramowania Craiga Federighi, dyrektora finansowego Luca Maestri i innych.

Kilka propozycji, o których odrzucenie Apple poprosił inwestorów nie otrzymało wystarczającej liczby głosów, aby przejść. Akcjonariusze zaproponowali audyt praw obywatelskich w zakresie wysiłków Apple na rzecz różnorodności, wezwali Apple do corocznego zgłaszania swojej zależności od Chin i poprosili Apple o zgłaszanie różnic w wynagrodzeniach w firmie.

Wszyscy członkowie zarządu Apple zostali ponownie wybrani, pomimo propozycji wzywających do usunięcia Ala Gore’a i Tima Cooka.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx