piątek, 14 czerwca

Zgodnie z opublikowanym dzisiaj oświadczeniem firmy, całkowite wynagrodzenie dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka, wyniosło w 2022 roku 99,4 miliona dolarów. Jego wynagrodzenie obejmowało pensję w wysokości 3 milionów dolarów, około 83 miliony dolarów w nagrodach w postaci akcji i 13,4 miliona dolarów w innych formach wynagrodzenia. Całkowite wynagrodzenie Cooka w 2021 roku wyniosło 98,7 miliona dolarów.

Jak zauważył Mark Gurman z Bloomberga, w 2023 roku Cook dokona znacznej obniżki wynagrodzenia. W oparciu o informacje zwrotne od akcjonariuszy i zalecenie Cooka, aby dostosować swoje wynagrodzenie w świetle informacji zwrotnych, zgłoszenie wskazuje, że jego docelowe wynagrodzenie na 2023 rok wyniesie 49 milionów dolarów, czyli o ponad 40% mniej niż jego docelowe wynagrodzenie w 2022 roku.

Pomimo obniżki wynagrodzeń Komisja ds. Wynagrodzeń Apple stwierdziła, że firma osiągnęła „wyjątkowe wyniki” w 2022 roku pod kierownictwem Cooka, który pełni funkcję dyrektora generalnego od 2011 roku. Oświadczenie pełnomocnika wskazuje, że odsetek RSU oparte na wynikach przyznanych Cookowi wzrósł z 50% do 75% jego docelowej nagrody kapitałowej w 2023 roku.

Przed dorocznym zgromadzeniem akcjonariuszy Apple, które odbędzie się 10 marca, Cook podzielił się z akcjonariuszami wiadomością dotyczącą minionego roku, a jej fragment możecie przeczytać poniżej:

Globalne wyzwania, z którymi borykamy się dzisiaj wszyscy — od inflacji, przez wojnę w Europie Wschodniej, po trwałe skutki pandemii — sprawiają, że jest to czas na rozważne i przemyślane działania. Ale to nie czas na wycofywanie się z przyszłości. Zawsze kierowaliśmy firmą Apple w perspektywie długoterminowej, co oznacza dalsze inwestowanie w innowacje, ludzi i pozytywne zmiany, jakie możemy wprowadzić w świat.

Obecnie dysponujemy najbogatszą ofertą produktów i usług, jaką kiedykolwiek mieliśmy, a nasza technologia nigdy nie była dostępna dla naszych użytkowników na więcej sposobów. Nasze najnowsze innowacje pomagają tak wielu z nas wykorzystać naszą kreatywność, łączyć się z bliskimi, znajdować rozrywkę i radość oraz prowadzić bezpieczniejsze i zdrowsze życie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx