czwartek, 23 maja

Według Marka Gurmana z Bloomberga, słuchawki AirPods firmy Apple mogą zyskać bardziej znaczące funkcje zdrowotne w ciągu następnego roku lub dwóch.

W najnowszym wydaniu newslettera „Power On” Gurman informuje, że jego zdaniem Apple „zaktualizuje AirPods w kierunku narzędzia zdrowotnego w ciągu następnego roku lub dwóch”, dodając „możliwość uzyskiwania pewnego rodzaju danych słuchowych”.

W ostatnich latach Apple dodał do AirPods kilka funkcji ukierunkowanych na lepsze słyszenie, takich jak Live Listen i Conversation Boost, ale Gurman zauważył, że takie funkcje nie zostały jeszcze zatwierdzone przez FDA ani zaprojektowane jako zamiennik aparatu słuchowego. Biorąc pod uwagę cele zdrowotne Apple, spodziewa się, że AirPods przejmą tego rodzaju funkcje „bardziej oficjalnie” w najbliższej przyszłości.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, już wcześniej podkreślał zamiar firmy, aby dodać możliwości biometrycznego monitorowania zdrowia do przyszłych modeli AirPods. Zgłoszenia patentowe Apple opisują system monitorowania kondycji oparty na wkładkach dousznych, który integruje zaawansowany czujnik biometryczny do wykrywania parametrów fizjologicznych, w tym temperatury, tętna, poziomu pocenia i innych, poprzez kontakt ze skórą i wbudowane czujniki ruchu. Wiceprezes Apple ds. technologii, Kevin Lynch, zasugerował również, że AirPods mogą być w przyszłości źródłem dodatkowych danych zdrowotnych.

Nowe możliwości zdrowotne niekoniecznie będą uzależnione od wprowadzenia na rynek nowych słuchawek AirPods, ponieważ obecne modele posiadają już głośniki i mikrofony obsługujące takie funkcje i można je wdrożyć na istniejące urządzenia za pomocą aktualizacji oprogramowania układowego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx