sobota, 24 lutego

Powszechnie mówi się, że Apple ma w planach wypuszczenie nowych 14-calowych i 16-calowych modeli MacBooka Pro, każdy z wyświetlaczem mini-LED i ulepszoną wersją chipa M1.

Oczekuje się, że notebooki będą miały nowy wygląd z bardziej kanciastym designem oraz większą liczbą portów, w tym znów z portem HDMI, gniazdem kart SD i magnetycznym kablem zasilającym. Plotki sugerują również, że pasek dotykowy Touch Bar zostanie wycofany na rzecz fizycznych klawiszy funkcyjnych.

Na poparcie tych planów, serwis MacRumors potencjalnie odkrył 16-calowego MacBooka Pro nowej generacji w chińskiej bazie danych. Zgłoszenie złożone 14 kwietnia przez dostawcę Apple, firmę Sunwoda Electronic, dotyczy baterii z identyfikatorem podobnym do tych jakie stosuje Apple a dokładnie A2527, o pojemności 8693 mAh/11,45 V. Jest to podobne do obecnego 16-calowego MacBooka Pro, którego pojemność wynosi 8790 mAh/11,36 V.

Sunwoda Electronic to ten sam dostawca, który zgłosił domniemane pojemności baterii iPhone’a 13, które zostały zauważone w tej samej chińskiej bazie danych na początku tego tygodnia.

Jeśli zgłoszenie jest dokładne, następny 16-calowy MacBook Pro będzie miał nieco mniejszą pojemność baterii niż dotychczasowy model, prawdopodobnie ze względu na bardziej płaską konstrukcję notebooka. Jednak potencjalny wpływ na żywotność baterii zostałby prawdopodobnie złagodzony przez przejście 16-calowego MacBooka Pro z procesorów Intela na bardziej energooszczędny chip Apple Silicon. W rzeczywistości żywotność baterii może być nawet dłuższa niż w obecnej generacji.

Mark Gurman z Bloomberga poinformował wcześniej, że przeprojektowane modele MacBooka Pro zostaną zaprezentowane już tego lata, a Jon Prosser spodziewa się, że prezentacja MacBooka Pro będzie częścią WWDC w przyszłym tygodniu. Niektóre inne źródła sugerują, że nowe modele MacBooka Pro zostaną ogłoszone dopiero w drugiej połowie 2021 roku.

WWDC rozpoczyna się w poniedziałek 7 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx