wtorek, 18 czerwca

Nowa plotka udostępniona na Twitterze przez wiarygodnego autora l0vetodream, ujawnia prawdopodobne pojemności baterii dla nadchodzącej linii iPhone’ów 13 i tym samym twierdząc, że tegoroczne iPhone’y będą wyposażone w większe baterie.

Według plotek, iPhone 13 Pro Max będzie wyposażony w baterię 4352 mAh, w porównaniu z baterią 3687 mAh w obecnym iPhone’ie 12 Pro Max. ‌IPhone 13‌ i ‌iPhone 13‌ Pro będą posiadać taką samą baterię o pojemności 3095 mAh w porównaniu do 2815 mAh w modelu iPhone 12. Najmniejszy model z linii, iPhone 13 mini, będzie wyposażony w baterię 2406 mAh, w porównaniu do 2227 mAh w iPhone’ie 12 mini.

W przypadku urządzeń iPhone rozmiar baterii mówi tylko część o ogólnej żywotności urządzenia. Druga połowa sprowadza się do wydajności układu z serii A i innych komponentów. Oczekiwany w „iPhonie 13” czip A15 ma poprawić zarządzanie energią co oprócz większej baterii również poprawi żywotność urządzenia.

iPhone 12 mini, który jest najmniejszym iPhonem, jaki Apple wyprodukował do tej pory, wypadł słabo w sprzedaży w porównaniu z innymi modelami. Jednym z powodów może być mniejsza bateria w urządzeniu, co prowadzi do problemów z całodzienną żywotnością baterii. Wydaje się jednak, że Apple jest nastawiony na rozwiązanie tych problemów, jeśli ta plotka okaże się prawdziwa.

Większe baterie pomogą również w pogodzeniu się z plotkowanym włączeniem wyświetlacza ProMotion 120 Hz w iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, stwierdził, że Apple planuje włączyć technologię ProMotion do najwyższych modeli w swojej ofercie. W porównaniu z obecnymi 60 Hz, wyświetlacz 120 Hz będzie zużywał więcej baterii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx