sobota, 20 kwietnia

Pracownicy biurowi Apple powrócą do pracy biurowej na trzy dni w tygodniu, począwszy od początku września, powiedział prezes Apple Tim Cook w notatce, którą zobaczył The Verge.

„Pomijając wszystko, co udało nam się osiągnąć w czasie gdy wielu z nas zostało rozdzielonych, prawda jest taka, że w minionym roku brakowało czegoś istotnego: siebie nawzajem” – powiedział Cook w notatce. „Wideokonferencje oczywiście zmniejszyły nieco dystans między nami, ale są rzeczy, których po prostu nie można odtworzyć”.

Większość pracowników zostanie poproszona o powrót do swoich biur w poniedziałki, wtorki i czwartki, z możliwością pracy zdalnej w środy i piątki. Zespoły wymagające stałej pracy biurowej będą wracać do biura na cztery do pięciu dni w tygodniu.

Pracownicy będą również mogli pracować całkowicie zdalnie przez okres do dwóch tygodni w roku, ale wnioski o pracę zdalną będą musiały zostać zatwierdzone przez kierowników.

Cook podsumował notatkę, mówiąc, że nie może się doczekać, kiedy zobaczy twarze pracowników. „Wiem, że nie jestem osamotniony w tym, że brakuje mi szumu aktywności, energii, kreatywności i współpracy podczas naszych osobistych spotkań oraz poczucia wspólnoty, które wszyscy zbudowaliśmy” – napisał.

Pracownicy Apple prawdopodobnie oczekują, że będą musieli wrócić do kampusów i biur Apple na całym świecie, ponieważ Apple zawsze mocno koncentrował się na znaczeniu osobistej współpracy. W marcu dyrektor generalny Apple „Tim Cook” powiedział, że nie może się doczekać na powrót pracowników do pracy i powiedział, że firma wdroży „hybrydowe środowisko” pracy sprzyjające powrotowi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx