sobota, 20 kwietnia

Apple zniósł w końcu opłatę w wysokości 94,99 złotych za system OS X Lion i Mountain Lion, dzięki czemu starsze aktualizacje komputerów Mac można pobrać również bezpłatnie.

Apple utrzymywał systemy OS X 10.7 Lion i OS X 10.8 Mountain Lion dla klientów, którzy mają komputery ograniczone do starszego oprogramowania, ale do niedawna firma Apple pobierał za nie prawie sto złotych. Od zeszłego tygodnia aktualizacje te nie wymagają już opłat i można je pobrać ze strony wsparcia dla systemów OS X Lion i OS X Mountain Lion w witrynie Apple.

Mac OS X Lion jest zgodny z komputerami Mac z procesorem Intel Core 2 Duo, Core i3, Core i5, Core i7 lub Xeon, co najmniej 2 GB pamięci RAM i 7 GB miejsca na dane. Mac OS X Mountain Lion jest zgodny z następującymi komputerami Mac:

  • iMac (połowa 2007-2020)
  • MacBook (koniec 2008 Aluminum, lub początek 2009 albo nowszy)
  • MacBook Pro (połowa/koniec 2007 albo nowszy)
  • MacBook Air (koniec 2008 albo nowszy)
  • Mac mini (początek 2009 albo nowszy)
  • Mac Pro (początek 2008 albo nowszy)
  • Xserve (początek 2009)

Komputery Mac dostarczane z systemem Mac OS X Mavericks lub nowszym nie są jednak zgodne z tym instalatorem.

Opłata w wysokości 94,99 złotych sięga czasów, gdy Apple pobierał opłaty za aktualizacje komputerów Mac. Firma Apple zaczęła udostępniać aktualizacje komputerów Mac za darmo wraz z wprowadzeniem systemu OS X 10.9 Mavericks, co również oznaczało przejście od nazw wielkich kotów do nazw punktów orientacyjnych w Kalifornii.

Mavericks można było pobrać bezpłatnie, a Apple od tego czasu nie pobiera opłat za oprogramowanie Mac poza starszymi aktualizacjami Lion i Mountain Lion. Apple miał również dostęp do systemu OS X 10.6 Snow Leopard za opłatą, ale nie można go już kupić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx