piątek, 12 lipca

Zgodnie z wynikami badań analitycznej firmy Net Applications, najnowszy system Apple – OS X Mountain Lion – jest obecnie najbardziej popularną wersją OS X i to zaledwie pięć miesięcy od premiery w lipcu 2012.

W grudniu, 32% wszystkich komputerów Mac, który były online działały na OS X 10.8 Mountain Lion. Wykorzystanie poprzedniego systemu Lion spadło z 30% do 28%.

os_x_mountain_lion_share_dec12

OS X 10.6 Snow Leopard, po raz pierwszy wprowadzony w 2009 roku, nadal jest powszechnie stosowany, mimo swojego wieku. Na dzień 31 grudnia, nadal stanowił 29% wykorzystania na komputerach Mac. Snow Leopard jest nadal w sprzedaży w internetowym sklepie Apple Store i jest chwalony za stabilność.

Łatwo dostępne i niedrogie aktualizacje zawsze kusiły użytkowników Apple do aktualizacji swoich systemów operacyjnych. Apple chwalił się sprzedażą miliona kopii OS X 10.7 Lion w pierwszym dniu dostępności, a Mountain Lion również zyskał szybkie grono nowych odbiorców.

osxupgrades-500x373

Net Applications zbiera swoje dane poprzez śledzenie użycia przeglądarek od 160 milionów odwiedzających miesięcznie z całego świata, na około 40 000 stron, oferując obraz aktywnej bazy użytkowników przeglądarek i platform w każdej chwili.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx