wtorek, 5 grudnia

Apple w połowie sierpnia poinformował, że zamknie konto dewelopera Epic Games, jeśli aplikacja Fortnite będzie nadal łamać zasady App Store. Wczoraj Apple zastosował się do tego ostrzeżenia i usunął dostęp Epic do konta Apple.

Chociaż gra Fortnite była niedostępna już od kilku tygodni, to inne tytuły Epic Games takie jak Battle Breakers i Infinity Blade Stickers wciąż były w ‌App Store. Teraz, gdy konto dewelopera Epic Games zostało zamknięte, te aplikacje również zniknęły.

Wyszukiwanie Epic Games w ‌App Store‌ nie powoduje wyświetlenia żadnych aplikacji, a w Internecie konto dewelopera Epic Games jest puste. Chociaż konto dewelopera Epic Games nie jest już dostępne, Fortnite nadal działa.

Ci, którzy pobrali Fortnite na iPhone’a lub iPada mogą nadal grać w tę grę, ale jest pewien haczyk – żadna z nowej zawartości sezonu 4 o tematyce Marvela nie jest dostępna, ponieważ Fortnite nie może zostać zaktualizowany.

Fortnite naruszył zasady App Store od 13 sierpnia, kiedy wprowadził opcję płatności bezpośredniej, która omijała system zakupów w aplikacji Apple, umożliwiając płatności bezpośrednio do Epic Games. Wkrótce po tym, jak Epic rażąco zignorował zasady App Store, Apple wycofał aplikację ze sklepu co doprowadziło do pozwu Epic i szybko zaostrzającej się walki prawnej między obiema firmami.

Odkąd Epic zainicjował spór z Apple, odmówił wycofania się z opcji bezpośrednich zakupów dodanych do Fortnite, a Apple odmówił zgody na pobyt aplikacji w App Store gdy opcja płatności bezpośredniej pozostanie. Apple powiedział firmie Epic, że jest gotowy „powitać Fortnite z powrotem na iOS”, jeśli Epic usunie opcję płatności bezpośredniej i powróci do status quo, na czas walki prawnej w sądzie, ale Epic odmówił.

Wczoraj w nocy Epic wysłał e-maile do graczy Fortnite, obwiniając Apple za niedostępność nowego sezonu i twierdząc, że Apple „blokuje Fortnite”, aby uniemożliwić Epic Games „przekazywanie oszczędności z bezpośrednich płatności graczom”. Apple z kolei zaczął aktywnie prezentować konkurenta Fortnite, grę PUBG w swoim App Store.

W oświadczeniu Apple potwierdził, że konto zostało usunięte i powiedział, że jest rozczarowany, że musiał to zrobić:

Jesteśmy rozczarowani, że musieliśmy zamknąć konto Epic Games w App Store. Pracowaliśmy z zespołem Epic Games od wielu lat nad ich premierami i wydaniami. Sąd zalecił firmie Epic przestrzeganie wytycznych App Store w czasie, gdy ich sprawa się rozwija, czyli wytycznych, których przestrzegali przez ostatnią dekadę, dopóki nie doprowadzili do obecnej sytuacji. Firma Epic odmówiła. Zamiast tego wielokrotnie przesyłają aktualizacje Fortnite, które naruszają wytyczne App Store. Jest to niesprawiedliwe w stosunku do wszystkich innych programistów App Store i stawia klientów w samym środku ich walki. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie współpracować, ale niestety obecnie nie jest to możliwe.

Apple twierdzi, że zamknięcie dotyczy tylko konta dewelopera Epic Games i nastąpiło po tym, jak Epic Games otrzymało 14 dni na przestrzeganie zasad App Store. Usunięcie konta Epic Games to standardowy proces Apple dla wszystkich kont, które są niezgodne z zasadami App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx