czwartek, 18 lipca

Firma Epic Games ogłosiła dzisiaj, że wprowadziła nową opcję płatności bezpośrednich w aplikacji Fortnite na iPhone’a i iPada, umożliwiając graczom zakup 1000 V-dolców za 7,99 EUR zamiast 9,99 EUR za pośrednictwem mechanizmu zakupów w aplikacji Apple.

Nie jest jasne, w jaki sposób Epic Games udaje się oferować tę opcję, ponieważ wytyczne Apple dotyczące App Store wskazują, że aplikacje oferujące waluty w grze muszą korzystać z mechanizmu zakupów w aplikacji Apple. Aplikacje nie mogą również zawierać przycisków, linków ani innych wezwań do działania, które kierują klientów do mechanizmów zakupów innych niż zakup w aplikacji.

Opcja płatności bezpośredniej jest dostępna w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach.

W odpowiedzi na często zadawane pytania Epic Games określiło 30-procentową prowizję Apple i Google od zakupów w aplikacji jako „wygórowaną”, co doprowadziło do wprowadzenia tego alternatywnego systemu płatności, dzięki czemu może oferować taki sam stały rabat w wysokości do 20% na V-dolce, jak jest teraz dostępny dla graczy na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Mac i PC.

Epic Games zauważa, że aplikacje oferujące towary i usługi z prawdziwego życia, takie jak Uber i StubHub, nie muszą korzystać z mechanizmu zakupów w aplikacji Apple i uważa, że Fortnite ma prawo do takiego samego traktowania.

Posunięcie to z pewnością doda oliwy do ognia, ponieważ App Store jest poddawany kontroli antymonopolowej zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

 

[AKTUALIZACJA]: Zaledwie kilka godzin po tym, jak Epic Games wprowadził nową opcję płatności bezpośrednich dla Fortnite, która omija zasady zakupów w aplikacji Apple, Apple wycofuje aplikację Fortnite z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx