wtorek, 27 lutego

Apple przygotowuje się do zamknięcia konta dewelopera Epic Games 28 sierpnia i nie planuje zatwierdzać aktualizacji gry Fortnite w związku z trwającą walką prawną między obiema firmami. Jest to niewygodne dla Epic Games, ponieważ 27 sierpnia rozpoczyna się nowy sezon Fortnite, a użytkownicy iOS nie będą mogli w nim uczestniczyć.

Epic Games próbowało uzyskać tymczasowy zakaz z sądu w Północnej Kalifornii, aby uniemożliwić Apple zablokowanie aktualizacji Fortnite i zamknięcie konta deweloperów, ale po wczorajszym przesłuchaniu sędzia orzekł na korzyść Apple, jeśli chodzi o Fortnite. W oświadczeniu przekazanym przez Marka Gurmana z Bloomberga, Apple pochwalił decyzję sędziego i powiedział, że jest gotowy powitać Fortnite z powrotem, jeśli Epic Games zdecyduje się usunąć opcję płatności bezpośrednich i powrócić do status quo.

Dziękujemy sądowi za uznanie, że problem Epic jest całkowicie na własne życzenie i może go rozwiązać. Naszym najważniejszym priorytetem jest zapewnienie użytkownikom App Store najlepszych doświadczeń w bezpiecznym i zaufanym środowisku, w tym użytkowników iPhone’ów, którzy grają w Fortnite i nie mogą się doczekać następnego sezonu.

Zgadzamy się z sędzią Gonzalez-Rogersem, że „rozsądnym sposobem postępowania” jest przestrzeganie przez firmę Epic wytycznych App Store i dalsze prowadzenie sprawy. Jeśli Epic podejmie kroki zalecane przez sędziego, z radością powitamy Fortnite z powrotem na iOS. Z niecierpliwością czekamy na wniesienie sprawy do sądu we wrześniu.

Chociaż sędzia zezwoliła Apple na zamknięcie kont deweloperów Epic Games 28 sierpnia, zablokował Apple możliwość zamykania kont i dostępu związanego z rozwojem Unreal Engine. Apple nie może usuwać kont należących do Epic International, ponieważ jest on odrębnym podmiotem od Epic Games i ma oddzielną umowę deweloperską z Apple.

Apple podczas rozprawy argumentował, że dla deweloperów, którzy naruszają zasady typowym zachowaniem jest likwidacja wszystkich powiązanych kont, a także konta głównego, ale to nie wpłynęło na decyzję sędziego.

Jeśli chodzi o Fortnite, sędzia dał jasno do zrozumienia, że Epic Games stworzył obecną sytuację i może odwrócić to, co zostało zrobione, „przywracając status quo” i pozwalając, by reszta sporu rozegrała się w sądzie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx