poniedziałek, 4 marca

Epic Games wysłał wczoraj w nocy e-maile do użytkowników Fortnite na iPhone’a, iPada i Maca, aby poinformować ich, że nie będą można odtwarzać nowo wydanej zawartości sezonu 4 z motywem Marvela na swoich urządzeniach.

W swoim mailu Epic Games obwinia Apple za niedostępność nowej zawartości, mimo że Apple powiedział, że jeśli opcja płatności bezpośredniej zostanie usunięta, a Fortnite będzie przestrzegał zasad ‌App Store‌, może zostać zaktualizowana i pozostać w ‌App Store‌, dopóki walka prawna między dwiema firmami toczy się w sądzie. W mailu od Epic Games czytamy:

Apple blokuje aktualizacje i nowe instalacje Fortnite z App Store oraz twierdzi, że uniemożliwi nam rozwijanie Fortnite na urządzeniach Apple. W związku z tym aktualizacja (14.00) Fortnite z Sezonem 4 Rozdziału 2 nie pojawiła się 27 sierpnia w wersjach na systemy iOS i macOS.

Apple ogranicza konkurencyjność, by móc pobierać 30% od transakcji wykonanych przez klientów w aplikacjach takich jak Fortnite, tym samym zawyżając dostępne dla was ceny. Epic obniżył ceny poprzez opcję płatności bezpośredniej, lecz Apple blokuje Fortnite, uniemożliwiając przekazywanie graczom oszczędności z płatności bezpośrednich. Firma Epic podjęła kroki prawne, by położyć kres tłumiącym konkurencję ograniczeniom, wprowadzonym przez Apple w sklepach urządzeń mobilnych. Udostępniliśmy dokumenty złożone przez nas 13, 17 i 23 sierpnia. W odwecie wobec tych działań Apple zablokowało dostęp do aktualizacji i nowych instalacji Fortnite na wszystkich urządzeniach z iOS.

Epic Games informuje klientów, że nadal mogą grać w istniejącą zawartość sezonu 3, ale postęp w grze nie jest możliwy. Gracze na iOS i Mac nie mogą też grać z graczami na innych platformach. Gracze korzystający z produktów Apple nie mogą uzyskać dostępu do nowych opcji kosmetycznych ani otrzymywać prezentów z nowego sezonu, chyba że zalogują się na alternatywną platformę.

Zamiast urządzeń iOS, Epic Games zaleca klientom grę w Fortnite na Androidzie, PC, PlayStation, Xbox lub Nintendo Switch i kieruje klientów do Apple z prośbą o zwrot środków za zakupy w aplikacji.

Epic Games podjął próbę uzyskania tymczasowego zakazu, który zmusiłby Apple do zezwolenia na dalsze udostępnianie aktualizacji Fortnite na urządzeniach z systemem iOS i który uniemożliwiłoby Apple zamknięcie konta deweloperskiego Epic Games. Sędzia stanął po stronie Apple i uznał że usunięcie gry z App Store jest zasadne.

Kolejne przesłuchanie w bitwie Apple vs Epic odbędzie się 28 września, a Epic będzie dążyć do uzyskania wstępnego nakazu, który pozwoli Fortnite wrócić z powrotem do App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx