środa, 24 kwietnia

Apple wypuścił dziś w ręce publicznych testerów trzecią wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 16.1, a wersja beta pojawia się tydzień po tym, jak Apple udostępnił drugą publiczną wersję beta. Apple udostępnił również nową publiczną wersję beta iPadOS 16.1.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie bezpłatnych testów beta firmy Apple, mogą pobrać wersje beta iOS 16.1 lub iPadOS 16.1 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznej wersji beta.

W najnowszej wersji beta iPadOS 16.1 Apple rozszerzył funkcję Stage Manager do modeli iPada Pro z 2018 i 2020 roku, nie ograniczając jej już tylko do iPada Pro M1 iPada Air M1. Stage Manager to nowy sposób wielozadaniowości na iPadzie, który umożliwia jednoczesne otwieranie czterech aplikacji z oknami o zmiennym rozmiarze. Wraz z rozszerzeniem Stage Managera firma Apple usunęła funkcję, która pozwala mu współpracować z zewnętrznymi wyświetlaczami. Funkcjonalność powróci w późniejszej wersji beta, a ta opcja pozostanie ograniczona do iPadów ‌M1‌.

A co nowego w najnowszej wersji beta iOS 16.1?

Ustawiania tapety

Apple zaktualizował sekcję Tapeta w aplikacji Ustawienia, aby umożliwić użytkownikom przełączanie się między tapetami z tego interfejsu. Projekt został również zmodyfikowany, dzięki czemu opcje dodania nowej tapety jest bardziej oczywista.

ustawienia-tapeta-iOS 16.1

Akcesoria Matter

Sekcja Matter w Akcesoriach dodana do aplikacji Ustawienia we wcześniejszych wersjach beta została usunięta.

Połączenia Alarmowe przez satelitę

Apple zaczyna przygotowywać podłoże pod połączenia satelitarne SOS, czyli funkcjonalność, która pojawi się we wszystkich modelach iPhone’a 14 od listopada. Kod w aktualizacji ujawnia część tekstu, którego możemy się spodziewać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx