sobota, 24 lutego

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom drugą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 16.1, a beta pojawia się tydzień po tym, jak Apple udostępnił pierwszą publiczną wersję beta. Apple udostępnił również nową publiczną wersję beta iPadOS 16.1.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w bezpłatnym programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać wersję beta iOS 16.1 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznych wersji beta.

Apple twierdzi, że iOS 16.1 wprowadzi wydarzenia na żywo, interaktywną funkcję powiadomień, która pozwoli śledzić wydarzenia w czasie rzeczywistym. Wydarzenia na żywo będą dostępne na ekranie blokady i Dynamic Island, ale nie zobaczymy ich w wersji beta, ponieważ programiści wciąż pracują nad wdrożeniem tego do swoich aplikacji.

A co nowego znajdziemy w drugiej wersji beta iOS 16.1

Zmiany wizualne w procentowym wskaźniku stanu baterii na pasku stanu

Apple w iOS 16 dodał procent baterii do ikony baterii na pasku stanu na iPhone’ach Face ID, a w iOS 16.1 beta 2 poprawił funkcję, aby pokazać wizualne wskazanie poziomu naładowania.

Ikona baterii przesuwa się w ciągu dnia, gdy bateria się rozładowuje lub jest ładowana, co ułatwia szybkie sprawdzenie poziomu naładowania. Przed wersją beta wskaźnik baterii na pasku stanu wskazywał procent, ale poziom naładowania baterii był statyczny i zawsze pełny, co czasami utrudniało szybkie określenie poziomu naładowania iPhone’a.

Czcionka baterii

Apple zaktualizował czcionkę używaną dla ikony baterii, nieznacznie zwiększając rozmiar.

Wskaźnik ładowania ekranu blokady

Podczas ładowania iPhone’a procent baterii jest teraz wyświetlany powyżej zegara zarówno, gdy iPhone rozpoczyna ładowanie, jak i za każdym razem, gdy jest wybudzany z trybu uśpienia podczas procesu ładowania.

Pozwala to na wyraźne wskazanie poziomu naładowania po dotknięciu wyświetlacza iPhone’a bez odblokowywania urządzenia. Zawsze włączony wyświetlacz w modelu iPhone 14 Pro nie pokazuje poziomu naładowania. Aby wyświetlić poziom naładowania baterii konieczne jest wybudzenie ekranu.

Poprawka do wklejania ze schowka

Nieustanne monity ostrzegające przed wklejaniem zawartości z innej aplikacji, które widzą użytkownicy iOS 16, zostały rozwiązane w iOS 16.1 i nie trzeba już za każdym razem zatwierdzać każdej próby kopiowania i wklejania. Chociaż zostało to naprawione w iOS 16.1, spodziewane jest, że Apple zajmie się tym przed premierą iOS 16.1 za pomocą aktualizacji z poprawkami błędów iOS 16, która jest planowana na przyszły tydzień.

blad-iOS16

Brak poprawki na drgania aparatu w iPhone 14 Pro

Błąd powodujący drgania i wibracje tylnej kamery iPhone’a 14 Pro nie został rozwiązany w iOS 16.1 beta 2. Apple powiedział, że problem zostanie naprawiony w aktualizacji iOS 16, która pojawi się w przyszłym tygodniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx