wtorek, 25 czerwca

Wersje beta dla deweloperów Apple były historycznie ograniczone tylko do programistów, którzy mają płatne konto kosztujące 423 złote rocznie, ale wraz z wypuszczeniem najnowszych wersji beta to się zmieniło.

Wygląda na to, że każdy może się teraz zarejestrować w bezpłatnej wersji programu Apple Developer i uzyskać dostęp do wersji beta. Wszystko, czego potrzeba do pobrania wersji beta, to Apple ID.

„Wersje beta systemu operacyjnego” są teraz wymienione jako zasoby dostępne nawet dla tych, którzy nie są członkami programu Apple Developer Program.

Zmiana ta oznacza, że każdy, kto ma „Apple ID”, może pobrać i zainstalować wersje beta systemów iOS 17, iPadOS 17 i macOS Sonoma bez czekania na start publicznych wersji beta.

Oczywiście instalowanie tych wersji beta na głównym urządzeniu nie jest dobrym pomysłem, ponieważ we wczesnym oprogramowaniu mogą występować znaczące błędy i problemy. Jeśli nie macie zamiaru ich zgłaszać i raportować lepiej poczekać do jesieni.

Decyzja Apple o udostępnieniu wersji beta za darmo jest następstwem zmiany w instalacji wersji beta wprowadzonej w iOS 16. Apple zaczął wymagać „Apple ID” powiązanego z członkostwem dewelopera, aby uniemożliwić ludziom korzystanie z profili i innych sposobów uzyskiwania wersji beta bez bycia zarejestrowanym programistą. Apple będzie teraz mógł śledzić każdego, kto instaluje wersje beta dla deweloperów za pomocą konta „Apple ID”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx