czwartek, 23 maja

Apple ulepsza zarządzanie hasłami w ciągu ostatnich kilku lat, aby zachęcić ludzi do używania oddzielnych, trudnych do odgadnięcia haseł dla każdej strony, a najnowsze udoskonalenie dodaje udostępnianie haseł.

System iOS 17 umożliwi udostępnianie haseł i kluczy dostępu znajomym i członkom rodziny. Korzystając z sekcji Hasła w aplikacji Ustawienia, można będzie utworzyć grupę osób, którym chcesz udostępniać hasła.

udostepnianie-hasel-iOS17

Korzystając z procesu konfiguracji, można będzie wybrać zaufane kontakty, którym chcesz udostępniać informacje. Każda osoba należąca do grupy może wybrać hasła i klucze dostępu, aby udostępnić je innym. Można będzie na przykład udostępniać hasła do serwisów streamingowych i witryn do opłacania rachunków online bez konieczności udostępniania hasła do swojego banku.

Po utworzeniu grupy będzie można wybrać określone hasła do udostępnienia, a następnie osoby w grupie mogą przesłać własne. Każdy uczestnik może edytować i dodawać hasła, a zmiany są synchronizowane w całej grupie. Pojawi się również opcja tworzenia wielu grup, więc można będzie mieć grupę ze współmałżonkiem i dziećmi, a następnie oddzielną grupę tylko z małżonkiem lub grupą współlokatorów i przyjaciół.

Osoba, która utworzyła grupę, może dowolnie dodawać i usuwać osoby, a także całą grupę. Dodanie osób do grupy wymaga, aby osoba ta znajdowała się na liście kontaktów użytkownika, a wszyscy muszą posiadać oczywiście system iOS 17.

Podobnie jak zwykłe hasła, hasła współdzielone są przechowywane w pęku kluczy iCloud i są kompleksowo szyfrowane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx