sobota, 15 czerwca

Wraz z systemem watchOS 9 Apple wprowadził w zegarku Apple Watch Ultra nową funkcję baterii o nazwie „Zoptymalizowany limit ładowania”, która wykorzystuje uczenie maszynowe na urządzeniu do analizy codziennego użytkowania i dynamicznego ustawiania maksymalnego limitu ładowania zegarka.

System watchOS 10 rozszerzy ten zoptymalizowany limit ładowania na dodatkowe modele zegarków Apple Watch, w tym Apple Watch SE, Series 6, Series 7 i Series 8 i oczywiście nowe modele wydane w tym roku.

Zoptymalizowany limit ładowania to rozszerzenie funkcji zoptymalizowanego ładowania baterii, która czeka na pełne naładowanie baterii do chwili, gdy urządzenie spodziewa się, że użytkownik będzie je potrzebować. Ma to na celu ograniczenie degradacji baterii spowodowaną przeładowaniem. Zoptymalizowany limit ładowania zwiększa to, przewidując, ile czasu pracy na baterii użytkownik może potrzebować w danym dniu i ładując go tylko do poziomu wystarczającego dla oczekiwanych potrzeb.

W rezultacie w niektóre dni zegarek Apple Watch może ładować się do 100%, podczas gdy w inne dni może ładować się tylko do 80% lub 90%. Ta funkcja jest opcjonalna, ale domyślnie jest włączona i działa tylko w miejscach, w których spędzasz dużo czasu, takich jak dom lub praca, uznając, że rzadziej odwiedzane lokalizacje mogą mieć nieprzewidywalny wpływ na korzystanie z zegarka i wzorce ładowania.

Możesz także ręcznie zastąpić zaplanowany zoptymalizowany limit ładowania, dotykając ikony otwartego ładowania po podłączeniu do ładowarki i wybraniu opcji „Ładuj całkowicie teraz”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx