niedziela, 26 maja

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom drugą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 17.5 i iPadOS 17.5, umożliwiając osobom niebędącym programistami przetestowanie oprogramowania przed jego wydaniem.

Drugie publiczne wersje beta iOS 17.5 i iPadOS 17.5 pojawiają się dwa tygodnie po udostępnieniu przez Apple pierwszych wersji beta dla publicznych testerów wersji beta.

Publiczni testerzy wersji beta mogą pobrać wersję beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wybierając opcję „Uaktualnienia beta” i wybierając publiczną wersję beta systemu iOS 17 lub iPadOS 17. Wymagana jest rejestracja w witrynie testów beta firmy Apple.

iOS 17.5 jest ograniczony pod względem nowych funkcji widocznych na zewnątrz, koncentrując się przede wszystkim na zmianach w Unii Europejskiej. Twórcy aplikacji w UE mogą teraz dodawać swoje aplikacje na iPhone’a do swojej witryny internetowej, dzięki czemu użytkownicy mogą je pobierać bezpośrednio, bez konieczności korzystania z App Store.

Aby móc oferować aplikację do pobrania ze strony internetowej w Unii Europejskiej, programiści muszą spełnić określone kryteria. Programiści muszą być członkami programu Apple Developer Program przez co najmniej dwa kolejne lata i mieć aplikację, która w poprzednim roku uzyskała ponad milion pierwszych instalacji na iOS w Unii Europejskiej. Inne wymagania obejmują poddanie się procesowi notaryzacji Apple i opublikowanie przejrzystych zasad gromadzenia danych.

W iOS 17.5 i iPadOS 17.5 znajdują się także aktualizacje zarządzania urządzeniami mobilnymi, a także zmiany w kodzie sugerujące, że funkcja Kondycja Baterii może pojawić się w nowych iPadach oraz że Apple wkrótce doda alerty o zewnętrznych modułach śledzenia przedmiotów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx