wtorek, 20 lutego

Apple udostępniła dziś deweloperom drugie wersje beta nadchodzących wersji systemów iOS 17.4 i iPadOS 17.4, a aktualizacje pojawią się dwa tygodnie po udostępnieniu przez Apple pierwszych wersji beta.

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać wersję beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wybierając opcję „Uaktualnienia beta” i wybierając wersję beta dla deweloperów iOS 17 lub iPadOS 17. Do pobrania i zainstalowania wersji beta wymagany jest identyfikator Apple ID powiązany z kontem dewelopera.

iOS 17.4 wprowadza gruntowne zmiany w sposobie działania App Store i aplikacji w Unii Europejskiej, torując drogę alternatywnym sklepom z aplikacjami, alternatywnym systemom płatności, obsłudze silników przeglądarek innych firm oraz dostępowi NFC dla banków i zewnętrznych dostawców usług płatniczych. Funkcje te są ograniczone do Unii Europejskiej i nie będą dostępne w innych krajach.

iOS 17.4 wprowadzi również zmianę związaną z obsługą aplikacji do streamowania gier i wraz z wprowadzeniem tej wersji systemu umożliwi działanie aplikacji do gier w chmurze takich jak Xbox Cloud Gaming i Nvidia GeForce NOW. Minigry, chatboty i wtyczki mogą teraz korzystać z systemu zakupów w aplikacji.

Z mniejszych zmian, aktualizacja iOS 17.4 wprowadzi nowe emotikony, transkrypcje podcastów w aplikacji Podcasty, obsługę funkcji SharePlay z HomePodem, Stoper w aktywnościach na żywo i wiele więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx