piątek, 14 czerwca

W 2024 roku na iOS i Androida trafią kolejne, nowe emotikony w tym potrząsanie głową w pionie, potrząsanie głową w poziomie, limonka, zerwany łańcuch, brązowy grzyb, sylwetki rodziny i inne. Emotikony mogą zostać uwzględnione w specyfikacji Emoji 15.1, którą Konsorcjum Unicode zatwierdzi we wrześniu tego roku.

Emoji wymienione przez Emojipedia są narazie w fazie propozycji i rozważań, nie mniej wiele emotikon na tym etapie jest zatwierdzanych i trafia do wydań finalnych. Emojipedia stworzyła przykładowe projekty proponowanych emotikonów, więc nie są to wersje, które będą używane na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac.

Emoji-15_1-Visual-Layout-Sheet-July-2023--1200x1200

Dostępnych jest 108 nowych emotek kierunkowych, z których większość składa się z emotikon ludzi z wieloma odcieniami skóry. Emotikony opiera się na chodzącej osobie, osobie biegnącej, osobie klęczącej, osobie z białą laską, osobie na wózku inwalidzkim i osobie na zmotoryzowanym wózku inwalidzkim, dodając kierunki orientacji, takie jak lewa i prawa.

Emotikony w wersji Emoji 15.1 Konsorcjum Unicode sfinalizuje we wrześniu 2023 roku, a następnie Apple, Google i inni producenci urządzeń zaadoptują je w przyszłych aktualizacjach oprogramowania. Wprowadzenie nowych emoji często zajmuje Apple kilka miesięcy, więc chociaż mają one zostać zatwierdzone we wrześniu, Apple nie doda ich do swoich urządzeń do 2024 roku. Ostatni dodatek emoji pojawił się w iOS 16.4, który został wydany w lutym 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx