niedziela, 25 lutego

Według najnowszych przecieków jakie pojawiły się na Weibo nowy przycisk przechwytywania w iPhonach 16 będzie w stanie wykryć wiele poziomów nacisku, aby emulować dwustopniowy przycisk migawki w typowych kamerach cyfrowych.

NIedawno, The Information poinformował, że przycisk przechwytywania będzie posiadał takie funkcje, jak możliwość zoomu poprzez przesuwanie przycisku w lewo i w prawo oraz ustawianie ostrości na obiekcie za pomocą siły nacisku.

Dziś użytkownik Weibo „Instant Digital” potwierdził, że główną funkcją przycisku przechwytywania będzie wykonywania zdjęć lub nagrywanie wideo, ale lekkie naciśnięcie umożliwi użytkownikowi dostosowanie ostrości. Jest to właściwie ta sama funkcja, którą można znaleźć w większości lustrzanek cyfrowych i aparatów bezlusterkowych, gdzie spust migawki składa się z dwóch etapów: naciśnięcie go do połowy blokuje ostrość lub ekspozycję, a naciśnięcie go do końca powoduje wykonanie zdjęcia. Przekazujący dodał, że debiut przycisku przechwytywania wzmocni pozycjonowanie iPhone’a w stronę fotografii.

Jak wyjaśniono we wczesnym spojrzeniu na prototypy iPhone’a 16, przycisk przechwytywania będzie zlokalizowany w prawym dolnym rogu iPhone’a 16.

Instant Digital ma mieszane osiągnięcia pod względem ujawniania dokładnych informacji o planach Apple. Źródło to jednak jako pierwsze poinformowało o wiosennym odświeżeniu iPhone’a 14 w kolorze żółtym, nagrywaniu filmów przestrzennych w iPhonie 15 Pro oraz niewielkiej aktualizacji sprzętowej w Apple Watch Series 9. Było także jedynym źródłem plotki głoszącej, że iPhone 15 i ‌iPhone 15‌ Plus będzie wyposażony w matowe tylne szkło.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx