piątek, 12 kwietnia

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple na przestrzeni lat rozważał opracowanie kilku nowych urządzeń do noszenia, w tym inteligentnego pierścienia dbającego o zdrowie i kondycję, inteligentnych okularów i ulepszonych słuchawek AirPods z wbudowanymi kamerami i większą liczbą czujników.

W swoim najnowszym newsletterze Power On Gurman podzielił się informacjami na temat tych urządzeń.

Inteligentny pierścień

Według Gurmana kilka lat temu zespół Apple ds. wzornictwa przemysłowego przedstawił kierownictwu zespołu ds. zdrowia pomysł „inteligentnego pierścienia” skupiającego się na funkcjach związanych ze zdrowiem i kondycją. Powiedział jednak, że Apple nie pracuje obecnie aktywnie nad urządzeniem noszonym na palcu, więc nie jest jasne, czy kiedykolwiek zostanie ono wypuszczone na rynek.

Gurman powiedział, że pierścień może być tańszą alternatywą dla Apple Watch i mógłby synchronizować dane dotyczące zdrowia i kondycji ze sparowanym iPhonem. Miałby konkurować z produktami takimi jak Oura Ring i nadchodzącym Galaxy Ring firmy Samsung.

Inteligentne okulary

Od dawna krążyły pogłoski, że Apple ma nadzieję w końcu wypuścić zaawansowane okulary AR oparte na zestawie Vision Pro. W międzyczasie Gurman powiedział, że firma rozważa opracowanie „bardziej przystępnej” pary inteligentnych okularów, które będą konkurować z takimi okularami jak Ray-Ban Smart Glasses firmy Meta i Echo Frames firmy Amazon.

Według Gurmana, Apple rozważał stworzenie okularów, które miałyby służyć jako „zamiennik AirPods” z wbudowanymi głośnikami, kamerami, czujnikami stanu zdrowia i funkcjami sztucznej inteligencji. Okulary znajdują się na etapie „badania technologicznego” w dziale inżynierii sprzętu Apple, więc wydaje się, że premiera jest jeszcze odległa.

AirPods z kamerami

Według Gurmana inżynierowie Apple zaczęli w zeszłym roku badać, jak dopasować czujniki aparatu o niskiej rozdzielczości do słuchawek AirPods. Uważa, że jeśli kiedykolwiek zostaną wydane, słuchawki AirPods będą oferować funkcje sztucznej inteligencji, które „pomogą ludziom w codziennych czynnościach”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx