niedziela, 21 kwietnia

Jak wynika z informacji uzyskanych przez serwis MacRumors na kilka miesięcy poprzedzających ogłoszenie przez Apple słuchawek AirPods Pro w październiku 2019 roku firma rozważała dla nich zupełnie inną nazwę.

Nazwę AirPods Extreme, bo tak właśnie miały się nazywać obecne AirPods Pro, zaproponował co najmniej jeden członek kierownictwa Apple..Ostatecznie firma zdecydowała się na dalszy rozwój marki AirPods Pro po tym, jak wielu pracowników sprzeciwiło się tej zmianie.

Apple używał w przeszłości marki „Extreme” w odniesieniu do wycofanego z produkcji routera AirPort Extreme i karty bezprzewodowej dla komputerów Mac, wprowadzonych po raz pierwszy na rynek w 2003 roku.

Ostatecznie nazwa AirPods Pro jest bardziej spójna z innymi produktami z portfolio Apple. Oprócz słuchawek AirPods Apple oferuje wersję Pro zarówno iPhone’a, iPada i Maca, a w przyszłości prawdopodobnie będzie dostępna zwykła wersja zestawu Apple Vision Pro. Niemniej jednak na przestrzeni lat Apple użył kilku innych przyrostków dla produktów z wyższej półki, takich jak AirPods Max i Apple Watch Ultra.

We wrześniu 2022 roku Apple wypuścił słuchawki AirPods Pro drugiej generacji, a rok później zaktualizował słuchawki o etui ładujące USB-C i kilka innych funkcji. Plotki mówią, że trzecia generacja AirPods Pro ma zostać wydana w 2025 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx