wtorek, 27 lutego

NFC iPhone 6

Chip NFC, który jest nowością w iPhone’ie 6 i iPhone’ie 6 Plus będzie wykorzystywany tylko do nowego rozwiązania płatności mobilnych „Apple Pay”, które nie będą dostępne w Polsce. Nie będzie on również dostępny do zastosowania przez deweloperów w aplikacjach firm trzecich. Informację taką potwierdził rzecznik Apple w rozmowie z The Verge. 

Nie jest to raczej dobra wiadomość dla wszystkich, którzy ucieszyli się z tego dodatku. Niestety, wygląda na to, że ruch jest podobny do debiutu czujnika Touch ID w iPhone’ie 5S w zeszłym roku, gdy Apple ograniczył jego wykorzystanie zaledwie do zakupów z iTunes i odblokowania urządzenia. Jednak Apple ogłosił podczas tegorocznego Worldwide Developers Conference, że deweloperzy będą w stanie zintegrować Touch ID w swoich aplikacjach na iOS 8. Jest zatem możliwe, że Apple pozwoli w przyszłości na korzystanie z NFC z aplikacjami innych firm, jednak w tym momencie firma koncentruje się na doskonaleniu technologii w zakresie własnych usług.

Apple Pay będzie usługą uruchomioną w Stanach Zjednoczonych w przyszłym miesiącu, wraz z aktualizacją iOS 8, i będzie działać w iPhone’ie 6 i iPhone’ie 6 Plus jak i Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx