poniedziałek, 26 lutego

Według najnowszego raportu 9to5Mac, który powołuje się na źródła zaznajomione z planami Apple, firma kontynuuje prace nad funkcją bezprzewodowego ładowania zwrotnego, która pozwoliłaby iPhonowi ładować inne urządzenia takie jak AirPods.

Mówi się, że Apple pracuje nad „zaawansowaną technologią dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego” dla przyszłego iPhone’a. Firma pierwotnie zamierzała zaimplementować tę funkcjonalność w modelach iPhone 14 Pro, ale nie zostało to „sfinalizowane na czas”.

Witryna twierdzi, że Apple tworzy oprogramowanie „bezprzewodowego zasilania”, które jest podstawą funkcji dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego i chociaż dokładnie nie jest jasne, co to oznacza, najwyraźniej jest to „kluczowy aspekt trwających testów i inżynierii”.

Przed wprowadzeniem opcji umożliwiającej iPhonowi ładowanie innych urządzeń, Apple musi zoptymalizować takie aspekty jak szybkość ładowania, rozpraszanie ciepła i wydajność ładowania. Apple projektuje „specjalny interfejs użytkownika” do dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego, który jest podobny do interfejsu używanego w przypadku akcesoriów MagSafe.

Plotki o dwukierunkowym ładowaniu bezprzewodowym krążą już od kilku lat. Przed premierą iPhone’a 11 mówiono, że dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe będzie nową funkcją tego urządzenia, ale finalnie tak się nie stało. Plotki sugerowały później, że Apple zrezygnował wówczas z tej funkcji, ponieważ wydajność ładowania nie odpowiadała wymaganiom firmy.

9to5Mac twierdzi, że dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe może zostać ponownie opóźnione lub całkowicie porzucone, więc nie ma konkretnych szczegółów na temat tego, kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia takiej funkcji. Wśród plotek na temat tegorocznej oferty iPhone’a 15 nie pojawiło się dotychczas nic o zwrotnym ładowaniu bezprzewodowym, więc może się okazać, że nie zobaczymy go w 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx