niedziela, 5 lutego

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, w raporcie wysłanym dziś do inwestorów ponownie potwierdził, że tegoroczne iPhone’y będą miały dwukierunkową funkcję ładowania bezprzewodowego, która pozwoli iPhone’owi ładować inne urządzenia, takie jak AirPods.

Kuo wcześniej krótko wspomniał o tej funkcji w notatce z lutego, a dzisiaj omawia ją bardziej szczegółowo wraz z dostawcami, którzy skorzystają z tej funkcji.

Dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe pozwoli iPhone’om opartym na Qi, które pojawią się w tym roku, naładować innego iPhone’a lub nowe AirPods z bezprzewodowym etui do ładowania. Zasadniczo będzie można ładować dowolne urządzenie oparte na Qi za pomocą iPhone’a, ponieważ będzie ono działać jako bezprzewodowa ładowarka.

Jest to funkcja, którą Samsung już zadebiutował w swoich tegorocznych smartfonach Galaxy, a w tych urządzeniach znana jest jako Wireless PowerShare. Wireless PowerShare umożliwia smartfonom Galaxy ładowanie innych akcesoriów opartych na Qi, w tym iPhone’a.

Według Kuo dostawcy tacy jak Compeq (będą dostarczać płyty akumulatorowe), a STMicro (dostarczą dwukierunkowy kontroler ładowania bezprzewodowego) skorzystają na włączeniu dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego przez Apple, ponieważ zwiększy to średnią cenę sprzedaży kluczowych komponentów.

Aby umożliwić dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe, Kuo wierzy, że baterie dołączone do tegorocznych telefonów iPhone będą miały większy rozmiar jak i pojemność. Kuo mówi, że pojemność baterii 6,5-calowego następcy iPhone’a XS Max może wzrosnąć od 10 do 15 procent, podczas gdy pojemność baterii 5,8-calowego następcy OLED iPhone’a XS może wzrosnąć od 20 do 25 procent. Nie oczekuje się jednak, że następca iPhone’a XR zyska wiele, ponieważ Kuo przewiduje wzrost baterii od 0 do 5 procent.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] z 2019 roku sugerowały, że Apple pracował nad dwustronnym ładowaniem bezprzewodowym, które pozwoliłoby iPhonom ładować AirPods i Apple Watch, ale funkcja ta została ostatecznie […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx